NBA Günlükleri

Gordon Hayward’ın yeni rolü takıma olumlu yansıyor

Boston Celtics’in All-star oyuncusu Gordon Hayward, sıkıntılar yaşayan takımında problemi bulmak için büyük bir özveriyle her role ayak uyduracağını ve her karara saygı duyacağını belirtmişti.

Hem dinlendirilmek hem de ritmini bulması için kenardan gelerek katkı vermeye devam eden Hayward, bu rolüyle takıma momentum kazandırdı.

Özellikle Minnesota Timberwolves deplasmanında 30 sayı atarak takımına bu zorlu deplasmanda galibiyeti getiren Hayward’ın yeni rolüyle Boston Celtics, bazı istatistiklerde sonuç almayı başardı.

Boston Celtics, Gordon Hayward’ın 6. adam rolünden sonra hücum ratingini 115.8’e çıkarttı ki bu süre zarfında bu alanda lig birincisi olmayı başardılar. Savunma ratingini 106.2 yapan Celtics, bu alanda ligin 10. sırasında yer alıyor. Ayrıca Boston’ın net ratingi ise +9.6 oldu ve bu alanda ligin en iyi 3. takımı konumuna erişti.

Bu yükselen performansla ilgili açıklamada bulunan takımın tecrübeli pivotu Al Horford: “Gordon Hayward, takımdaki herkesi çok daha farklı görünmesini sağlıyor.” dedi.

Boston Celtics’in son 4 maçından galibiyetle ayrıldığını ve şu anda ligin en uzun galibiyet serisine sahip olan takımı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir