NBA Günlükleri

Jaylen Brown’dan samimi açıklamalar

Boston Celtics’in genç yıldızı Jaylen Brown, NBA’de üçüncü sezonunu geçirirken kariyerinde ilk defa bu kadar çok zorlandığını açıkladı.

Sezona oldukça kötü başlayan ve +/- ratinglerde 430 basketbolcunun içinde 417. oyuncu olarak sıralanan Jaylen Brown, sakatlığını atlatmasıyla çıkışa geçti.

Yaşanan zorluklarla ilgili samimi açıklamalar yapan genç oyuncu: “Bugüne kadarki basketbol kariyerimde baş ettiğim en büyük zorluk muhtemelen bu oldu. Geçtiğimiz sezon çok fazla sorumluluğu olan bir oyuncuydum ancak bu sezon sorumluluklarım azaldı, beklentiler arttı. Takım içinde çok fazla bir şey yapman beklenmezken beklentileri karşılamak çok zor.” dedi.

Takım arkadaşına tavsiyede bulunan takım kaptanı Kyrie Irving ise “Bu olayların kaç tane şutu sayıya çevirdiğinle alakası yok, istatistiklerle veya başka bir şeyle alakası yok. Şu an her şey ‘Diğer harika oyuncuların bulunduğu bir ortamda nasıl kendinin en iyi versiyonunu ortaya koyacaksın?’ sorusuyla ilgili. Jaylen Brown, diğer oyuncuların kendisini bekleyebilecek bir ortamda bulunmuyor. Jaylen, ne yaparsa yapsın kendisine pas atacak sıradan oyuncularla çevrili bir takımda oynamıyor.” dedi.

 

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir