NBA Günlükleri

LeBron James Clippers karşısında parkede olamayabilir

Los Angeles Lakers, bu gece  Clippers ile karşılaşacak. Staples Center’da oynanacak karşılaşmada LeBron James’in parkede olamayacağı beklenenler arasında.  Golden State Warriors ile oynanan karşılaşmanın üçüncü periyotunda kasığından sakatlanarak karşılaşmayı tamamlayamayan LeBron’dan mahrum Lakers, 127-101 skor ile parkeden galibiyet çıkartmayı başarmıştı.

Cleveland Cavaliers ile geçirdiği dört sezonun sonunda Lakers ile imzalayan LeBron, geçtiğimiz yıl 82 normal sezon ve 22 play off maçının tamamında sahadaydı. Kariyerinde sakatlığından dolayı kaçırdığı maç sayısı çok ender olan LeBron, parkede bu sezon yarım kalan Golden State karşılaşması sonrasında Los Angeles Clippers karşısında da muhtemelen parkeden uzak kalacak.

Lakers, Clippers karşısındaki son 24 karşılaşmanın 21’ini kaybetti. Los Angeles şehri için önemli olan bu karşılaşmanın kazananı rotasyon ve kenar oyuncularının  katkıları ile belirlenebilir. Clippers, ligte kenardan en çok katkı alan takım, oyuna sonradan giren oyuncuları üzerinden maç başına 51.8 skor katkısı alarak, bu alanda zirvede bulunan Clippers’a karşı LeBron James’ten yoksun  Lakers’ın neler yapabileceği merak konusu.

 

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir