NBA Günlükleri

Luke Walton’dan LeBron James’e övgüler

Los Angeles Lakers koçu Luke Walton, bu oyunu oynamış en iyi oyuncuların bazılarıyla oyunculuk bazılarıyla da koçluk kariyerinde beraber çalışma fırsatı yakalamış bir isim olarak dikkat çekiyor.

2009 ve 2010 yıllarında Kobe Bryant’lı Los Angeles Lakers ile iki yıl üst üste şampiyon Luke Walton, Stephen Curry’nin yükselişine de Golden State Warriors’ta asistan koçu olarak tanık olmuştu. Her iki oyuncu da kulüp kariyerlerinde saygı kazanmış oyuncular ve Luke Walton, LeBron James’in bunu sadece 27 maçlık Lakers kariyerinde başardığına inanıyor.

Süperstar LeBron James hakkında açıklamalar yapan koç Walton: “Bence her takımın kimliğinin bir parçası o takımın en iyi oyuncusudur. Steph’i böyle inanılmaz bir lider kılan şey; çok özverili ve mütevazı bir oyuncu olmasıydı.” dedi.

The Athletic’den  Sam Amick’e konuşan Walton: “Kobe’yi böyle inanılmaz bir oyuncu yapan ise sahanın her alanında soğukkanlı bir katil gibi olup, herkese ‘Bize bulaşma tamam mı?’ gibi hissetrimesiydi. LeBron sadece kazanır, ve kazanmayı sever. Rekabetten hoşlanır.”

Ayrıca Luke Walton, birlikte çalıştığı oyuncular arasında LeBron’un listenin en üst sıralarında yer alan bir oyuncu olduğuna inanıyor.

“O, bunların tamamı, o bencil değil, o bir soğukkanlı katil, bir öğretmen, o bu oyunun adamı. Sanki o tüm liderlik özelliklerini kapsayan adam. Fakat bizim hala gidecek yolumuz var. Birbirine güvenle bağlanan bu takımı görebilirsiniz ve bunun olmasındaki en büyük pay yine LeBron’a ait.” dedi.

Cuma sabahı 04:00’te oynanacak olan Houston Rockets maçı öncesi Lakers, ikinci sıraya sadece 1 maç uzaklıkta, 17-10 derecesi ile 5. sırada bulunuyor.

LeBron James ise bu yıl 28.3 sayı 7.7 ribaund ve 7.1 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.

 

Haber: Mehmet Can COŞAN

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir