NBA Günlükleri

Magic Johnson: “Top Her Zaman LeBron’da Değil”

ESPN’den Brian Windhorst’un haberine göre LeBron James, koç Luke Walton’ın setlerini dinlemeyip kendi bildiği oyunu oynuyor.

“Gözlemciler ayrıca LeBron’un rakip sahaya giderken “bench’e” nadiren baktığını ve eğer baktıysa bile bu seti önemsemeyip kendi tercih ettiği oynadığı iddia etti. Walton ise bazen bu kararına saygı gösterip LeBron’un oyunu yönetmesine izin veriyor.”

Bence burada sıra dışı bir olay yok. Bu durum LeBron gibi bir oyuncunun başına geldiğinde, koçun pek fazla yapacağı bir şey kalmıyor.

Magic Johnson ise bu konu hakkında bir radyo programına konuştu.

“Öncelikle, Brian durumu yakalayamamış. Bu sadece ESPN’de bir şey yapmak ve herkesin bu konuda konuşmasını sağlamak için yazılan bir şey. Topu her yönde gezdiren bir sistemimiz var, çok fazla pick-and-roll taktiğimiz mevcut. Eğer bizi oynarken izlerseniz, top her zaman LeBron’un ellerinde değil. Olamaz da. Çünkü topu dolaştırmak istiyorsanız, pick-and-roll oyununuzu oynamalısınız.”

“Fakat biz Lakers’sız. İnsanlar bizim hakkımızda konuşacak, Ama olay bu şekilde yürümüyor.”

Los Angeles Lakers’ın şu anda 22 maçta 13 galibiyeti bulunuyor. Bu gece ise ligde 22 maçta 4 galibiyeti olan Suns ile Staples Center’da karşılaşacak.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir