NBA Günlükleri

Nick Nurse, Verilmeyen Faullerden Dert Yandı

Denver Nuggets‘ın Toronto Raptors‘ı 95-86 yendiği maçın ardından Raptors koçu Nick Nurse, Kawhi Leonard’ın bir All-Star’ın görmesi gereken muameleyi görmediğini dile getirdi.

Nick Nurse, “Ligdeki en iyi oyunculardan birinin 100 darbe alıp 4 tane serbest atış atmasını kimse bana anlatamaz. İkisini de zaten sadaka niyetine maçın sonunda çaldılar. Yani bütün o darbelere, tutmalara, potaya gitmelere, çarpışmalara, ikili sıkıştırmalara, tokatlara rağmen 2 serbest atışı kullandı. Sezon başından bu yana böyle. Neden ligdeki en iyi oyunculardan birine karşı böyle sert oynanmasına izin veriyorlar anlamıyorum.” dedi.

Hakemleri Kawhi Leonard’a karşı umursamaz davrandıklarını da dile getiren Nurse, “Bu maç harika bir performans gösteren, potaya giden bir oyuncunun tutulmasının, çekilmesinin, tokatlanmasının, darbe almasının, sertliğe maruz kalmasının çok şiddetli bir şekilde gerçekleştiği bir akşamdı. Ve bunlardan herhangi birine düdük çalmayı reddettiler. Bana inanılmaz geliyor. Çok saçma. Adam ligdeki en iyi oyunculardan, şikayet etmiyor diye, konuşmuyor diye, kafalarını çevirip öteki tarafa bakıyorlar.” diye konuştu.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir