NBA Günlükleri

Enes Kanter’in açıklamasına Hidayet Türkoğlu sert cevap verdi

Enes Kanter geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına yaptığı açıklama ile Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef göstererek, NBA Global Games kapsamında New York Knicks ile Londra’ya gitmeyeceğini, hayatı için endişelendiğini ve orada öldürülme ihtimali olduğunu söyledi.

Enes Kanter’in yaptığı açıklamalara Hidayet Türkoğlu resmi twitter hesabı üzerinden Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak cevap verdi.

“FETÖ elebaşına bağlılık yemini eden Enes Kanter’in Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan hezeyanlarını, ‘Türkiye tarafından öldürülmekten korktuğu için Londra’daki maça katılmayacağı’ şeklindeki asılsız ifadelerini esefle karşıladım.

Biz biliyoruz ki kendisi vize problemi sebebi ile birçok ülkeye 2017’den beri seyahat edememektedir.Bu uzun zamandır bilinen bir gerçekken, söz konusu şahıs akıl yoksunu gerekçeler ve siyasi söylemlerle gündeme gelmeye çabalamaktadır.

Bu tip söylemler Kanter’in bir süredir Türkiye’ye yönelik yürüttüğü siyasi karalama kampanyasının ve spor hayatında gösterdiği çelişkileri kapatarak kendine önem atfettirme çabalarının da ayrı bir örneğidir.

Kanter, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni haksız ifadelerle suçlamakla kalmamış, İngiliz güvenlik kuvvetlerine de zaafiyet addetmiştir ve Türk-İngiliz ilişkilerini zedeleme girişiminde bulunmuştur.

Bu şahsın söylemlerinin akıl dışı olduğu ve olayları çarpıttığı açıktır.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir