NBA Günlükleri

James Harden’ın efsanevi performansı

James Harden son 1.5 aydır inanılması güç bir performans sergiliyor.

Houston Rockets’ın süper starı James Harden, NBA’de tabiri caizse fırtınalar estirip tarihi yeniden şekillendiriyor.

Sezona kötü başlayan Houston Rockets bir dönem Batı Konferansında 13. sıraya kadar gerileyerek Batı Konferansının dibine demir atmıştı. Ancak Chris Paul’un sakatlanmasından sonra James Harden dümene geçerek takımını bu zorlu süreçten çıkararak takımını Batı Konferansında 4. sıraya kadar çıkardı. Bu süreçte James Harden önderliğinde 25 maça çıkan Houston Rockets 16 galibiyet ve 9 mağlubiyet ile istikrarlı bir form yakalamış durumda.

James Harden, 25 maçlık süreçte 37.7 sayı, 9.0 asist, 7.0 ribaund, 2.0 top çalma ve %41.5 şut yüzdesi ile oynadı.

James Harden, bu dönemde Kobe Bryant’tan sonra üst üste en çok 30+ sayı atan oyuncu olmayı başardı. James Harden 17 maç üst üste 30+ sayı ile oynayarak 16 maçlık serisi bulunan Kobe Bryant’ı geride bıraktı.

James Harden, ayrıca son 30 yılda Michael Jordan ve Kobe Bryant’tan sonra 10 maç üst üste 40 sayı ortalama ile oynayan ilk oyuncu oldu.

James Harden, 25 maçlık süreçte 3 kez 50+ sayı, 11 kez 40+ sayı ve 20 kez de 30+ sayı ile oynayarak inanılması güç bir rekora imza attı.

James Harden, bu sezon şimdiye kadar 40 maçta 34.8 sayı, 6.3 ribaund, 8.6 asist ve 2.1 top çalma ortalamaları tutturarak MVP yarışında en büyük favori konumunda bulunuyor.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir