NBA Günlükleri

Anthony Davis için 4 draft hakkı!

New Orleans Pelicans, Anthony Davis’i, perşembe sona erecek takas dönemi içinde, karşılığında önemli bir kazanç sağlamadıkça göndermeye yanaşmıyor.

 

ESPN’den Adrian Wojranowski’in haberine göre Pelicans, Davis’i serbest bırakmak için Lakers’tan 4 tane 1.ve 2.sıra draft hakkı talep etti.

 

Los Angeles Lakers için acil bir durum söz konusu,çünkü takas dönemi bitene kadar Davis ile anlaşmak, hem onu garanti altına almak, hem de yaz döneminde Boston Celtics’in de Davis için devreye girmesini engellemek açısından önem taşıyor. Lakers’ın bu uğurda Lonzo Ball, Brandon Ingram, Kyle Kuzma, Rajan Rondo, Lance Stephenson ve Michael Beasley’i feda etmeye hazır olduğu biliniyor.

 

Bu takas ile ilgili, Pazartesi günü erken saatlerde Pelicans yönetimi arasında bir tartışma olduğu ve Lakers başkanı Magic Johnson’ın bu tartışmanın ardından takas  ihtimali konusunda kötümser olduğu belirtildi.

 

Anthony Davis, 19 Ocak’tan beri, yaşadığı el sakatlığı nedeniyle forma giyemiyor. Pazartesi günü antrenmanlara başlayacak olan Davis’in, takas edilmese dahi sezonun geri kalanında oynayıp oynamayacağı netlik kazanmış değil.

 

Öte yandan Davis, bu sezon çıktığı 41 maçta, 29.3 sayı, 12.3 ribaund ve 2.6 blok ortalamaları yakaladı.

Haber: Sümercan Ertit

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir