NBA Günlükleri

Elton Brand özür diledi

Philadelphia 76ers genel menejeri Elton Brand, Los Angeles Lakers’ın Ben Simmons ile kulüpten izinsiz şekilde görüştüğü iddiası hakkında geri adım attı.

ESPN’den Ramona Shelburne kaynaklı habere göre Brand, pazartesi günü Lakers başkanı Magic Johnson’ı arayarak, The Fanatic radyo istasyonunda katıldığı bir röportajda Los Angeles Lakers’ın takımın yıldızı Ben Simmons ile izinsiz görüştüğü hakkındaki iddiaları için özür diledi.

Shelburne’un haberine göre, Lakers ile görüşme fikri, Simmons’un kardeşinden çıkıp Sixers çalışanlarının olaya el atması ve Lakers’a konuya ilişkin bir e-posta göndermesi ile alevlenmiş.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Elton Brand, Ben Simmons ve menejeri Rich Paul ile çok iyi ilişkilerinin olduğunu ve odaklarının play-off’larda olduğunu söyledi. Ayrıca Brand, “Rob Pelinka ile kısa bir diyaloğumuz oldu ama hiçbir şey planlanmadı. Ortak odak noktanız, sezon sonu hamle yapılması yönünde.“ şeklinde konuştu.

Öte yandan NBA, Simmons ile Lakers arasında direkt bir iletişim sağlanıp sağlanamadığına ilişikin soruşturma başlattı. Kural ihlali sayılan bu tarz durumlarla daha önce de karşılaşan NBA, kurcalama kuralının ihlali sebebiyle Lakers’a 500.000 dolarlık para cezası vermişti.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir