NBA Günlükleri

Fiyasko Takımlar-1

Her NBA takımının tek hedefi var. Şampiyon olmak. Bunun için bütün genel menajerler takımları için en az bir tane süper yıldız katmak. New York Knicks’te bunu başarmak için Denver Nuggets ile o zamanın en sansasyonel takaslarından birini gerçekleştirdiler. 2009-2010 sezonunu sadece 29 galibiyetle tamamlayan Knicks yeniden adından söz ettirmek için takıma bir süper yıldız eklemek istiyordu.

Bunun için çaldıkları kapı Nuggets oldu. Bu takasta bir çok oyuncu takım değiştirdi. 2010-2011 sezonu ortasında gerçekleşen bu takasta, Knicks Carmelo’yu alırken, Nuggets ise Danilo Gallinari, Raymond Felton, Timofey Mozgov ve Wilson Chandler’i aldı. Knicks ayrıca 2014 birinci tur draft ile ikinci tur draft haklarını da Denver’a satarken Anthony transferi için de 3 milyon dolar ödedi. Bu takasta ayrıca Knicks Carmelo Anthony ile birlikte Chaunsey Billups, Anthony Carter, Renaldo Balkman ve Shelden Williams’ı kadrosuna dahil etti. Ayrıca o dönem takıma Amar’e Stoudemire’yi katan Knicks kağıt üzerinde iddialı bir konuma geldi. Ama o sezon playoffların ilk turunda Boston Celtics’e elenmekten kurtulamadı.

2011-2012 sezonunda  takıma Mike Bibby, Tyson Chandler, Baron Davis, Jr. Smith gibi yıldızları katan Knicks yönetimi bu sezon beklenen o başarının artık geleceğini düşünmeye başlamışlardı. Koç Mike D’Antoni önderliğinde başlayan Knicks, takımın sezonun ilk yarısını 18-24 gibi kötü bir dereceyle geçince, koç D’Antoni’nin görevine son verildi ve yerine Mike Woodson getirildi. O sezon playoffa kalsa bile LeBron James’li Miami’ye 4-1 elenmekten kurtulamadı.

2012-2013 sezonu için hedef yine büyüktü. Bunun için takıma Marcus Camby, Jason Kidd ve Rasheed Wallace, Kenyon Martin gibi önemli veteran oyuncular katıldı. Bu oyuncuların katılmasıyla Knicks nihayet istediği o hedefe biraz daha yaklaşmıştı. Normal sezonu için çok iyi bir dereceyle doğu ikinciliği ile bitirdiler. Playoff ilk turunda karşılarına doğu yedincisi Celtics gelmişti. Knicks bu seriyi biraz zorlansa da o turu 4-2 ile geçmeyi başardı ve bu Carmelo’nun takıma katılmasından sonraki ilk playoff serisi galibiyetleriydi. İkinci turda ise rakip Paul George’li David West’li Indiana Pacers’ti. İlk maçı kendi evinde kaybeden Knicks, ev sahibi avantajını da yitirmiş oldu. Bu maçtan sonra iki takımda kendi evlerinde oynadıkları maçları kazandılar ve seri 4-2 Pacers’in üstünlüğüyle sonuçlandı. Knicks için bu sonuçta başarısızlıktan başka bir şey değildi.

2013-2014 sezonu için  Knicks’in son bir kurşunu kalmıştı ve Bargnani ve Metta World Peace gibi kariyeri düşüşte olan oyuncularla kontrat yaptılar. Artık Oyunun çok daha hızlı oynanmaya başlaması yaşlanan ve hantallaşan Carmelo’ya yaramamıştı ve bu sezonu Knicks playoff göremeden kapatmak zorunda kaldı.

2014-2015 sezonu da bir önceki sezondan farksız olarak hatta 17-65 gibi çok kötü bir dereceyle bitiren Knicks için artık bir devir kapanmış oldu. Çok büyük umutlarla yaptıkları Carmelo takasıyla başlayan devir hiç bir başarı kazanılmadan kapanmıştı. En son şampiyonluğunu 1973 yılında kazanan Knicks’in ne zaman şampiyon olacağı bir muamma olsa da New York seyircisi kendi takımları NBA’nın en iyi takımı olarak görmelerinin önüne geçemez.1

 

 

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir