NBA Günlükleri

GM Pelinka Lakers için New England Patriots benzetmesinde bulundu

Lakers Genel Menajeri Rob Pelinka, takımının Amerikan Futbol ligi şampiyonu New England Patriots ile benzerlikler taşıdığına inanıyor.  Batı Konferansında 10. sırada bulunan Lakers, takas dönemi süresince kadrosunu revize etmeye çalışarak Anthony Davis takası üzerinden güç kazanmaya çalıştı fakat takas döneminde bekledikleri başarıyı elde edemedi.  LeBron James’in takas dönemi süresince takım arkadaşları arasında kopan bağları dile getirmesi ile de karışık bir dönem kendileri için başlamış oldu.

New England Patriots takımı da geçen hafta altıncı şampiyonluklarını elde ederken, süper yıldızları Tom Brady ve takım içerisinde benzer bir karışıklık ile karşılaşmıştı. Bu duruma atıfta bulunan Rob Pelinka, iki takımın arasında benzerlik olduğunu savundu. ESPN’e yaptığı konuşmada aksilikler ile erken karşılaştıklarını belirtirken New England Patriots hakkında; ” Kırılan ilişkileri için bir çok söylentiler dolaştı, fakat onlar bir araya geldiler.” ifadelerinde bulundu.  Konuşmasının devamında da umudunun  New England Patriots benzeri bir kenetlenme ile başarıya ulaşmak olduğunu ve takımı kenetleyen NFL’in en iyi oyuncularından  Tom Brady ile LeBron James’in takımları için aynı misyonu taşıdığını ekledi.

New England Patriots takımı 53. Super Bowl kazanırken karşılaşmanın MVP’si Julian Edelman takıma lig arasındaki takas döneminde katılmıştı.

 

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir