NBA Günlükleri

Günün İddaa Programı ve Tahminlerimiz – 14.02.2019

815 İndiana – Milwaukee Bucks (Ms220.5)
Tahmin :Alt
Son 6 maçını kazanan İndiana evinde, NBA lideri Milwaukee Bucks’ı konuk ediyor. İndiana’da Victor Oladipo’nun dışında eksik oyuncu bulunmuyor. Milwaukee’de ise Nikola Mirotic ve Donte DiVincenzo’nun oynaması beklenmiyor. İndiana’da son 6 maçını kazanırken ortalama 93 sayı yedi. Milwaukee’nin de son 2 maçındaki düşük yüzdeli maçlarını göz önüne alarak alt tercihine yönelmeyi mantıklı görüyorum.

817 New York (4.5/9.5) – Philadelphia
Tahmin:Maç sonucu 2
New York,son 26 maçından 25’ini kaybederek bu maça geliyor. Philadelphia ise dün Kyrie’siz Boston’a 109-112 kaybetti. New York’da Emmanuel Mudiay ve Frank Ntilikina’nın oynaması beklenmiyor. Philadelphia da ise önemli bir eksik bulunmuyor. Doğu Konferansı’nda 4.sırayı Boston’a kaptıran Philadelphia’nın rahat bir galibiyet ile yükselişe geçiceğini düşünüyorum.

818 Toronto – Washington (Ms233.5)
Tahmin :Üst
Son 5 maçını kazanan Toronto;evinde, ligin istikrarsız ekiplerinden Washington’ ı konuk ediyor. Toronto’da Fred VanVleet bugün de sahadaki yerini alamıyacak. Washington’da ise uzun süreli sakatlıkları bulunan John Wall ve Dwight Howard oynamıyacak. Toronto evinde oynadığı maçlarda ortalama 113 sayı ile oynarken Washington oynadığı son 6 maçta ortalama 131 sayı yiyip, 126 sayı attı. Açılan barem her ne kadar yüksek de olsa bu istatistikler doğrultusunda maçın üst biteceğini düşünüyorum.

822 Denver – Sacramento (Ms231.5)
Tahmin :Üst
Batı Konferansı’nın zirve ortaklarından Denver,evinde Play off yarışı için oldukça iyi bir dönemden geçen Sacramento’yu konuk ediyor. Denver,son 3 maçını kaybettikten sonra evinde Miami’yi 16 sayı fark ile yenerek bu mücadeleye çıkıyor ve Denver’da uzun süreli sakatlığını atlatan İsaiah Thomas bugün sahadaki yerini alacak. Sacramento ise son 6 maçından 5 ini kazarak ve herhangi bir eksiği bulunmadan bu maça geliyor. Denver’ın evinde rahat hücumu ve Sacramento’nun dış saha maçlarında ortalama 229.5 sayı çıkmış olması üst tercihini mantıklı kılıyor.

823 LA Clippers – (4.5/8.5) Phoenix
Tahmin:İlk yarı 1
LA Clippers takas döneminden sonra oldukça istikrarsız bir görüntü sergileyerek play off yarışındaki yerini kaybetti. Son 14 maçını kaybeden Phoenix ise bu sezon için hedefsiz kalmış durumda. Phoenix’de T.J Warren ve Tyler Johnson’ın oynaması beklenmiyor. LA Clippers evinde ilk yarılarda ortalama 59 sayı atarak devreyi kapatıyor. Phoenix ise potasında 58.5 sayı yiyor ve buna karşılık hücumda 52 sayı ortalama ile oynamakta.Bu istatistikler ve LA Clippers’ın yükseliş için maça etkili bir oyun ile başlıyacağını düşünerek ilk yarı 1 tercihini mantıklı görüyorum.

824 Portland (1.5/2.5)- Golden State Warriors Tahmin:Maç sonucu 2
Son 2 maçını kaybeden Portland;evinde, son 5 maçını kazanan Golden State Warriors’ı konuk ediyor. Portland bu maça tam kadro gelirken, Golden State Warriors’da ise back to backin ikinci maçlarında genellikle dinlendirilen Demarcus Cousins’ın dinlendirme ihtimali bulunuyor. NBA liderliği ve NBA finallerinde saha avantajını elinde bulundurmak isteyen Golden State Warriors’ı düşük baremden Portland’a karşı favori görüyorum.

KUPONUM
817 – MS 2 1.70
822 – ÜST 1.70
823 – İY 1 1.70

Toplam Oran :4.91

Bol Şanslar…

Ahmet Yavuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir