NBA Günlükleri

Hayward Celtics’i galibiyete uçurdu

NBA’de Boston Celtics, Gordon Hayward’ın 26 sayıyla yıldızlaştığı maçta Philadelphia 76ers’i 112-109 mağlup etti.

 

Kyrie Irving’den yoksun Celtics’te Hayward dışında Al Horford 23, Jayson Tatum ise 20 sayı 10 ribaund ile galibiyette önemli pay sahibi oldu.

 

Geçen sezon playoff yarı finalinde de rakibine 4-1 üstünlük sağlayan Celtics, bu maçla birlikte bu sezon Sixers’a karşı oynadığı 3.maçı da kazanmış oldu.

 

Philadelphia cephesinde ise, Joel Embiid’in 23, Jimmy Butler’ın 22 sayılık performansı, mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

Maçın sonunda Gordon Hayward’ın 3 sayılık basketi ile 105-103 öne geçen Celtics, Jimmy Butler’ın 3 sayılık atışını kaçırması ve Joel Embiid’in top kaybı yapmasıyla 24 saniye kala farkı 4 sayıya çıkardı (108-104). Jimmy Butler’ın basket faulü ile Sixers farkı 1 sayıya indirse de, maç sonunda daha az hata yapan Celtics, gülen taraf oldu. Sixers ise, Tobias Harris’in gelişinden sonra ilk maçını kaybetti.

 

Bu sonuçla iki takımın da galibiyet- mağlubiyet sayıları 36-21’de eşitlenirken Celtics, ikili averajda üstün olduğu için 4.sırada yer aldı. Öte yandan maçta, Sixers’ın 3.çeyreğin başında yakaladığı 9-0’lık seri, Ben Simmons’un Jayson Tatum karşısındayken smacı ve Tatum’un Joel Embiid’i geçerek vurduğu smaç dikkat çekti.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir