NBA Günlükleri

İlk gün kazanan ABD karması!

NBA All-Star 2019’un Yükselen Yıldızlar maçında Dünya Karması ile ABD Karması, Charlotte Hornets‘in ev sahipliğinde Spectrum Canter’da karşı karşıya geldi.

Maçta kazanan, 161-144’lük skorla ABD karması oldu. Los Angeles Lakers’ın forveti Kyle Kuzma, 35 sayı, 6 ribaund ve 2 asistlik performansı ile en değerli oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Dünya Karması’nın iki yıllık kazanma serisine son veren ABD Karması’nda, Kuzma’nın yanı sıra Boston Celtics’ll Jayson Tatum 30 sayı 9 ribaund, Atlanta Hawks’tan Trae Young 25 sayı 10 asist, Utah Jazz forması giyen Donovan Mitchell ise 20 sayı ve 9 asist ile galibiyete katkı sağladı.

Dünya Karması’nda Philadelphia 76ers’ın All-Star gardı Ben Simmons 28 sayı, 6 ribaund ve 5 asist, Chicago Bulls’tan Lauri Markkanen 21 sayı ve 6 ribaund ile mücadele ederken, Dallas Mavericks’te çaylak sezonunu geçiren Luca Doncic ise, beklentilerin gerisinde bir performans ile 13 sayı ve 9 asist üretti.

Öte yandan Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, Dünya Karması’nda görev alırken sahada kaldığı 15 dakika içinde 2 sayı, 4 asist, 3 ribaund ve 2 top çalma ile mücadele etti.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir