NBA Günlükleri

Jeremy Lin tek Asya kökenli oyuncu olmak istemiyor

Linsanity olarak da anılan Jeremy Lin, theundefeated.com’a vermiş olduğu röportajında lig içerisindeki tek Asya kökenli Amerikan oyuncu olması hakkında da fikirlerini belirtti. Röportaj içerisinde kendisine Asya kökenli film yapımcısı Jon Chu’dan bir alıntı ile birlikte uzun zamandır Ligin tek Asya kökenli oyuncusu olması hakkında düşünceleri soruldu.

Bu konuya dair Jeremy Lin ise; ” Bir yandan berbat, bir yandan da harika. Harika çünkü herkesin bakış açısı ve perspektifi ile mücadele ediyorsunuz.  Ben daha fazla Asya kökenli oyuncunun lige katılmasından yanayım. Geçtiğimiz sezon Brooklyn’deyken Ding (Yanyuhang) takım ile birlikte yaz ligindeydi. Ben onunla şu haldeydim ‘Dostum lütfen takımda kal,  sezon içerisinde çok eğleneceğiz.’ ” yanıtını verdi.

Yanıtın üzerine Jeremy Lin’in her ne kadar lig içerisindeki konumundan memnun olsa dahi, çevresel faktörler göz önünde bulundurulduğunda kendi kültürüne ait özlemler içerdiği anlaşılabiliyor.  Lin geçtiğimiz hafta Atlanta Hawks tarafından serbest bırakılması sonucunda Toronto Raptors ile anlaşma sağlamıştı. Toronto şehri Amerika kıtası içerisinde Asya kökenli Amerikan vatandaşlarının yoğunlukta bulunduğu bir şehir olarak  bilinir.  Umuyoruz aradığı sosyal çevreyi yeni takımı ile birlikte elde ederek, daha başarılı sezonlara da imza atacaktır.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir