NBA Günlükleri

Kazananlar-Kaybedenler

Sona eren takas dönemi sonrası takımların son durumları!

Kazanan : Milwaukee Bucks

Jason Smith, Stanley Johnson ve 4 tane draft hakkı karşılığında Nikola Mirotic’i kadrosuna katan Bucks, Giannis Antetokounmpo’nun yarattığı boşluklarda çok önemli bir şut opsiyonuna daha sahip oldu.

 

Kazanan : Toronto Raptors

Milwaukee‘nin bu hamlesi karşısında Raptors da boş durmadı ve C.J Miles, Jonas Valenciunas ve Delon Wright karşılığında Marc Gasol’u kadrosuna dahil etti. Play-off da düşünüldüğünde Raptors, kadro rotasyonuna değerli bir isim eklemiş oldu.

 

Kaybeden : Los Angeles Lakers

Takas döneminin başından sonuna, Anthony Davis takası ile gündeme gelen Lakers, Pelicans ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamazken bu gelişme, yaz döneminde Boston Celtics’in de bu takasta devreye girmesine, hatta bir adım öne geçmesine neden oldu. Öte yandan Lakers, kadrosunu Reggie Bullock ve Mike Muscala ile güçlendirirken Ivica Zubac ve Sviatoslav Mykhaliuk ile yolları ayırdı.

 

Kazanan : Los Angeles Clippers

Takımın en önemli ismi olan Tobias Harris’i Philadelphia 76ers’e gönderen Clippers, bu takasa dahil olan yan parçalar ile birlikte yaz dönemi için kendine iyi bir yer açtı. Bu sayede Clippers’ın yazın 2 süperstar oyuncuyu kadrosuna katma ihtimali bulunuyor. Özellikle Kawhi Leonard’ı isteyen Clippers’ın elinde, Shai Gilgeous- Alexander, Montrezl Harrell, takasla Lakers’tan Ivica Zubac ve 76ers’ten Landry Shamet gibi, Kawhi için yollanabilecek birçok oyuncu bulunuyor.

 

Kaybeden : New Orleans Pelicans

Anthony Davis takası ile çalkantılı bir dönem geçiren Pelicans, onu Lakers’a göndermese de, gelişen süreç, Pelicans’ı ciddi oranda yıprattı. Üstüne takımın en kilit oyuncularından Nikola Mirotic’in de takımdan ayrılması, onları olumsuz etkiledi.

 

Kazanan : Philadelphia 76ers

Clippers’tan Tobias Harris, Mike Scott ve Boban Marjanovic, 76ers saflarına katılırken özellikle Harris’in gelişi, takımın rotasyonunu çok olumlu etkiledi. Embiid-Simmons-Butler üçlüsünün yanına dördüncü bir elit oyuncu ekleyen Philly, daha iddialı konuma geldi. Bunların yanı sıra, bilmeceye dönüşen Markelle Fultz’u Orlando Magic’e gönderen 76ers,aynı zamanda Houston Rockets’tan James Ennis’i de kadrosuna kattı.

 

Kaybeden : Washington Wizards

Yıldız oyuncuları John Wall’un tekrardan sakatlanıp dönüşünün 2020’yi bulması ve takımın önemli isimlerinden olan Otto Porter’ın Chicago Bulls’a gitmesi, Wizards için olumsuz gelişmeler hanesinde dikkat çekiyor.

 

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir