NBA Günlükleri

Kristaps Porzingis, Bu Sezon Riske Edilmeyecek

Takas döneminde Dallas Mavericks, New York Knicks‘in Letonyalı yıldızı Kristaps Porzingis’i kadrosuna katmıştı. Bu takas NBA kamuoyunda büyük bir etki bırakmış, Dallas Mavericks tarafı Porzingis’in mevcut sakatlığının iyileşmesi için gün saymaya başlamıştı.

Geçtiğimiz sezon Milwaukee Bucks maçında aşil tendonundan sakatlanan Porzingis sezonun geri kalanında oynamamıştı. Bu sezon ise New York Knicks formasıyla maça çıkmayan 23 yaşındaki oyuncunun bu sezonu da oynamadan geçirmesi bekleniyordu.

Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban, 247Sports’a yaptığı açıklamalarda Porzingis’in bu sezonu forma giymeden bitirebileceğini doğruladı ve play-off’lara kalsalar bile Porzingis’in sahalara dönmeyeceğini dile getirdi.

Dallas Mavericks ile çıktığı basın toplantısında sakatlığı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Porzingis ise konuyla alakalı; “Acelesi yok. Bu zamana kadar sabırlı oldum ve sabırlı olmaya devam edeceğim. Benim için yapması en zor şeylerden biri. Doğru kararı vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir