NBA Günlükleri

Lakers Davis İçin Takas Senaryoları Üretiyor

Çarşamba günü Anthony Davis, “ şampiyonluk için oynayacak” bir takıma gitme isteğini Pelicans’a iletti. Ancak Çarşamba’dan beri Pelicans genel menajeri Dell Demps takası geciktirmek ve zaman kazanmak istercesine takas için gelen telefonları yanıtlamıyordu.

Ancak perşembe günü Lakers eski oyuncusu ve güncel başkanı Magic Johnson Pelicans Genel Menajerine ulaşarak takas görüşmelerine başlamak istediğini iletti.

Görüşmede Lakers beş farklı takas senaryosu sundu. Bunlardan birinin; Lonzo Ball, Kyle Kuzma, Brandon Ingram, Ivıca Zubac ve bir adet birinci tur draft hakkı olduğu söyleniyor.

Lakers, takasın son gününden önce bu takası gerçekleştirmeyi umuyor. Çünkü takas dönemi bittikten sonra ufukta bir tehlike gözüküyor; Boston Celtics.

Boston, şu an Davis için Kyrie Irving takasa dahil olmadığı sürece Davis’i alamıyor. NBA’de geçerli olan Rose kuralı; Takımda hali hazırda maksimum kontrat imzalamış bir oyuncu takasla alınmışsa, başka bir maksimum kontrat imzalamış oyuncuyu kadroya katamıyor.

Boston ile Kyrie Irving’in sözleşmesi bu yaz bitecek. Boston yeni sözleşme imzaladığı anda, Davis için takas yapabilir.

Sezon içerisinde Davis’in menajerini değiştirmesi ve LeBron James’in menajerlik şirketine geçmesiyle başlayan “Lakers’a mı gidiyor ?” söylentileri sonunda ortaya çıktı.

Davis ve LeBron’un menajeri olan Rich Paul ; Davis’in Lakers’a takas olmak istediğini, başka bir takıma takas olması durumunda sözleşmesini uzatmayıp serbest oyuncu statüsüne geçeceğini açıkladı.

Ama tabi ki NBA oyuncularının iç dünyaları, takım etkenleri, kampları, aileleri ve daha da saymakla bitmeyecek bir sür dış etken var, Davis’in başka bir takıma gidip , Paul George’un OKC’de kalmasını tercih etmesine benzer bir durum görmemiz de hiç sürpriz olmaz.

Kaynak: TheScore

Çeviri:Can AŞKIN

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir