NBA Günlükleri

Lebron James Lakers’ın Kaybetmeye “alıştığını” Düşünüyor!

NBA tarihinin en iyi oyuncularından olan LeBron James , uzun zamandır yaşamadığı bir durumla karşı karşıya , 29-30’luk durumuyla Batı’da 10. sırada bulunan LA Lakers beklentileri karşılayamıyor, Lebron bu durumdan epey rahatsız.

Anthony Davis’ten eksik mücadele eden Pelicans karşısında 128-115’lik skorla mağlup olan Lakers oyuncusu Lebron James maç sonu açıklamalarda bulundu.

LeBron; “ Geçtiğimiz yıllarda yenilmeye alışan, bunu kabullenen bir takım oluştu, ben buna alışamam. İlk ya da son maç olmasının önemi yok, ilk maçta kaybettiğimiz Houston maçı da 59. maçımızda Pelicans’a kaybetmemiz de aynı etkiyi yaratıyor. Ben böyle biriyim. “

Lakers, 2013 yılından beri .500 galibiyet oranını yakalayamıyor. Maçlarının en azından yarısını kazanamıyor. Haliyle en son play-off’ları Kobe’nin canını dişine taktığı, Dwight Howard , Steve Nash ,Pau Gasol , Ron Artest ve çok çok zayıf bir bench ile play-off’a girdiği sezon.

4 kez normal sezonun en değerli oyuncusu ödülünü kazanan LeBron James ; “ Playoff ortamına girmediğinizde oradaki baskıyı bilemezsiniz. Tüm takımın böyle olduğunu söylemiyorum ama bazen kendimizi zorlamaktan çekindiğimizi düşünüyorum. Maçlardaki önce elimizden geleni yapmıyoruz. Başarılı olmak için çalışmıyoruz. Bu maçtan sonra 23 maçımız kaldı. Ne olacağını hepimiz göreceğiz.”

LeBron James’i kadrosuna kattıktan sonra genç oyuncuların daha da yükseleceğini düşünen Lakers yönetimi Lebron’un sakatlığı ile başlayan ve takımdaki diğer oyuncuların sakatlanması ile devam eden bir süreçten sonra oldukça kötü bir durumdalar. Bunu bir jenerasyon çatışması olarak da görebiliriz. LeBron gibi eski tarz oyuncuların yeni nesil oyuncularla anlaşamadığı çalışma etiklerinin uymadığını sık sık görüyoruz.

LeBron geçtiğimiz günlerde “Playoff moduna” erken gireceğini ve Playofflara katılmak için canını dişine katacağını söylemişti.

Lakers Playoff’a girse bile ne kadar ileri gidebileceği ciddi soru işareti. İlk turdan öteye gitmelerinin zor olduğunu düşünüyorum.

Ne olacağını hep beraber göreceğiz.

Makale: Yunus Can AŞKIN

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir