NBA Günlükleri

Mavericks ve Kings arasında takas!

NBA’de takasın son gününde Dallas Mavericks ile Sacramento Kings arasında 3 oyunculuk bir takas gerçekleşti. Buna göre Harrison Barnes’ı Kings’e gönderen Mavericks, karşılığında Justin Jackson ve Zach Randolph’u kadrosuna kattı.

 

2016 yılında Mavericks ile 94 milyon dolarlık kontrat imzalayan Harrison Barnes, bu yıl 24,1 milyon dolar kazanırken Kings’in, gelecek sezon için oyuncu opsiyonlu 25 milyon dolarlık kontrata sahip Barnes’ı uzun süre kadrosunda tutmak istediği belirtildi.

 

Takas gerçekleştiği sırada Barnes, Mavericks ile Hornets arasında oynanan maçta sahadaydı. 3.çeyrelte takasını öğrendiğinde büyük bir şok yaşayan Barnes’ın yüz ifadesi, geceye damgasını vurdu.

 

Bu takas ile Barnes, ikinci kez California saflarına katılmış oldu. Daha önce Golden State Warriors’la 4 sezon geçiren Harrison Barnes, 2015’te Warriors ile şampiyonluk yaşamıştı.

 

Barnes, bu sezon çıktığı 48 maçta, %40.6 şut isabeti ile 17.6 sayı, 4.3 ribaund, 1.3 asist ve 0.7 top çalma ortalamaları yakaladı.

 

Kings cephesinde ise, 17 yıldır NBA’de mücadele eden Zach Randolph,19 Mart’tan bu yana Kings’te süre alamazken kontratının final sezonunu geçiriyordu. Kings’in 2017 draftında 15.sıradan seçtiği Justin Jackson ise yeni takımıyla farklı bir başlangıç arayacak

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir