NBA Günlükleri

Russell Westbrook: “Gerçekten Umurumda Değil”

Oklahoma City Thunder’ın süper starı Russell Westbrook, kendisine yapılan eleştirileri umursamadığını, eleştirilerin kişiliğini ve oyununu etkilemediğini söyledi. Yıldız oyuncu eleştirilerin kendisini ekstra motive ettiğini ifade ederek “İnsanları takmama konusunda yeteneğiyle kutsanmış biriyim. Ne olursa olsun umursamıyorum. Bu benim yaşam biçimimi, düşünce biçimimi değiştirmiyor. İnanılmaz bir ailem, harika arkadaşlarım, çok güzel bir hayatım var ve işimde de gayet iyi para kazanıyorum. Bunun için minnettarım. Hiçbir sorunum yok. Gayet iyiyim. Hayatımın en iyi günlerini yaşıyorum. En ufak bir şikâyetim yok.

O şunu dedi bu bunu dedi sallamıyorum. İnsanlar şutlarım, paslarım ve benim hakkımda ne söylüyor gerçekten umurumda değil. Her yıl bir şey çıkıyor. Hakkımda sürekli bir şeyler uyduruyorlar ki bu iyi bir şey. Her zaman emin olduğum bir şey var o da şu; eğer insanlar sizin hakkınızda konuşmuyorsa, o zaman doğru şeyi yapmıyorsunuz demektir.

8 yaşında basketbol oynamaya başladığımdan beri bu tür konuşmalara girmiyorum. ‘WHY NOT’ sloganını bu yüzden kullanıyorum. Gerçekten inandığım şey bu. Bunu savunuyorum çünkü bu dünyada bir şeyi yapıp yapamayacağını kendisine söylemesine izin veren çok fazla insan var. ‘Bu bir daha olmaz.’ ‘Bunu bir daha yapamazsın’ ‘Bunu bir daha asla göremeyebilirsiniz’ gibi cümleler benim lügatımda yok. Asla bunları kullanmam. Peki, neden “WHY NOT ME?” sloganını kullanıyorum? Çünkü WHY NOT sözcüğü bir şeyleri değiştirebilir. Kültürü, basketbolu, oynanış şeklini değiştirebilir. Ben sadece farklı şekilde düşünüyorum dostum.” dedi.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir