NBA Günlükleri

Utah Jazz durdurulamıyor!

NBA’e dün sabaha karşı oynanan 9 maçla devam edilirken, gecenin en farklı galibiyetine San Antonio Spurs’u 125-105 yenen Utah Jazz imza attı.

 

Energy Solutions Arena’da oynanan karşılaşmada, Utah Jazz’ın 2.çeyrekte yakaladığı 39-24’lük sayı üstünlüğü, maçta kilit rol oynarken, Jazz, özellikle yüksek yüzdeli 3 sayı isabeti ve ribaundlarda kurduğu 59-40’lık üstünlükle sonuca gitmeyi başardı.

 

Utah’ta, takımın süperstarı Donavan Mitchell, 39 dakika süre aldığı maçta 23 sayı, 5 ribaund ve 5 asist üretti. Mitchell’ın yani sıra, son günlerde All-Star karmasına neden seçilmediği büyük tartışma konusu olan Rudy Gobert, 21 sayı, 13 ribaund ve 4 asist ile double-double yaparak, galibiyette büyük pay sahibi oldu.

 

Son 15 maçta 12.kez sahadan galibiyetle ayrılan Jazz, özellikle ideal 5’inin geçen sezonun ikinci yarısındaki yüksek performansına tekrar ulaşması ve bu sayede savunma verimliliğinde NBA’in 4.sırasına yükselmesiyle, geçen seneki formuna ulaşmış görünüyor.

 

Üst üste 4.maçından da mağlubiyetle ayrılan San Antonio Spurs’te ise, DeMar Derozan’ın 23, LaMarcus Aldridge’in 15 sayı – 10 ribaundluk performansı, mağlubiyete engel olamadı.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir