NBA Günlükleri

Ve Kazanan Team LeBron!

NBA All-Star 2019’un son gününde, LeBron James’in takımı ile Giannis Antetokounmpo’nun takımı karşı karşıya geldi. Maçta kazanan, 178-164’lük skorla LeBron James’in takımı olurken bu takımdan Kevin Durant, maçın en değerli oyuncusu seçildi.

 

Team LeBron adına, MVP seçilen Kevin Durant, 31 sayı, 7 ribaund 2 asist, LeBron James, 19 sayı, 8 ribaund 4 asist, Kawhi Leonard, 19 sayı, 5 ribaund 2 asist, Klay Thompson 20 sayı, 8 ribaund ve 4 asist, Damian Lillard 18,Kyrie Irving 13,James Harden ise 12 sayı ile galibiyete katkı sağladı.

 

Team Giannis‘te ise, Giannis Antetokounmpo’nun 38 sayı,11 ribaund 5 asistlik, Paul George ve Khris Middleton’un 20’şer sayılık, Stephen Curry ve Russell Westbrook’un 17’şer sayılık performansları mağlubiyete engel olamadı.

 

Kariyerinde ikinci kez MVP seçilen Kevin Durant, “Misafirperverlik için teşekkürler, harika bir haftasonu idi. Maçı kazandığımız için mutluyum.” şeklinde konuştu.

 

Öte yandan maçta, Stephen Curry’nin Giannis Antetokounmpo’ya verdiği alley-up pası ve ardından Giannis’in olağanüstü smacı, büyük alkış alırken,Giannis Antetokounmpo’nun takımı, bir çeyrekte 53 sayı atarak, All-Star maçlarında bir çeyrekte en fazla sayı atma rekorunu kırdı.

 

NBA Başkanı Adam Silver tarafından, kariyerlerinin son sezonlarına ithafen All-Star maçına eklenen Dwayne Wade ve Dirk Nowitzki, son All-Star maçlarına çıktılar. Dwayne Wade, 10 dakikada 7 sayı üretirken yaptığı smaç,gecenin en güzel anlarında yer aldı. Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki ise, 3 dakikada 9 sayı ile All-Star maçını tamamladı.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir