NBA Günlükleri

Warriors zor da olsa kazandı

Golden State Warriors, bir ara 19 sayı geriye düştüğü maçta Kevin Durant’ın 39 sayılık üstün performansı sayesinde Miami Heat’i 120-118 mağlup etmeyi başardı.

 

Maçın son anları nefes kesti. Son 51.5 saniyeye 118-115 Miami Heat üstünlüğü ile girilirken Kevin Durant’ın 3 sayılık isabeti ile skoru eşitleyen Warriors, daha sonra Durant’ın kaçırdığı 3 sayılık atış sonrası Demarcus Cousins’ın aldığı hücum ribaundu ve kazandırdığı serbest atışlar ile galibiyete uzandı.

 

Warriors’ta Kevin Durant, 39 sayıyla üst üste alınan 4.galibiyetin mimarı olurken, Stephen Curry 25, Klay Thompson 29 sayı ile Durant’e eşlik etti. Miami’de ise Josh Richardson’un kariyer rekoru ile 37,Dion Waiters’ın 24 ve Justice Winslow’un 22 sayısı galibiyete yetmedi.

 

Öte yandan bu mücadelede Dwayne Wade, büyük takdir topladı. Maçta 10 sayı üreten Wade’in, Sacramento Kings maçında korkutucu bir şekilde sırtının üstüne düşmesi ve ardından bu maçta görev alması sebebiyle taraftarlar, Wade’i alkış yağmuruna tuttu. Koç Eric Spoelstra bu konu hakkında, “Wade’in vücudu sanki Kaptan Amerika gibi, onun dışında hepimiz bu durumda vücut desteğine ihtiyaç duyardık.” ifadelerini kullandı.

 

Bu galibiyetle Warriors, üst üste 26.maçında 100 ve üstünde sayı bulurken, bu alandaki 36 maçlık kendi rekoruna bir adım daha yaklaşmış oldu.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir