NBA Günlükleri

Bayern Son Nefeste

Bayern Münih, playoff yarışına büyük bir dirençle tutundu.

Kritik maçta Barcelona karşısında son çeyrekte 11 sayı geriye düşen Bayern Münih, pes etmek bilmedi. Harika bir geri dönüş yapan Münih, önce skoru eşitledi, sonra da bitime 10 saniye kala Vladimir Lucic’in üçlüğüyle öne geçti. Bitime 6 saniye kala Dedovic çizgide hata yapınca Barcelona, Jaka Blazic ile skoru eşitledi ama son saniyede Koponen eşitliği bozdu ve Bayern maçı 73-71 kazanmış oldu.

Bitime 2 hafta kala 4. sıra için Anadolu Efes‘i takip eden Katalan ekibi, bu yenilgiyle 4. sıra için şansını kaybetti. Son dönemde büyük bir düşüşte olan Bayern ise bu maçı kazanarak az da olsa kalan playoff ümitlerini korudu.

Dışarıda son 3 maçını kaybeden Barcelona, dışarıda 6-9 toplamda 16-12 olurken 3 maç aradan sonra kazanan Bayern ise içeride 8-5 toplamda 13-15 oldu. Gelecek hafta Bayern Münih, Darüşşafaka‘ya konuk olurken Barcelona ise Buducnost’u ağırlayacak.

Bayern’de Devin Booker 14 sayı,  Koponen 14 sayı, Derrick Williams ise 11 sayıyla oynadı.

Barcelona’da Ante Tomic 13 sayı, 5 ribaund ve 5 asistle oynarken Chris Singleton 12 sayı, 6 ribaund, Thomas Heurtel 13 sayı ve Pau Ribas 10 sayı, 4 asistle oynadı.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir