NBA Günlükleri

Bu Gece 2 Kritik Maç!

NBA bu gece 7 maç ile devam edecek. Ancak iki maçın sonuçları maçları oynayan 4 takımında Play-off yolundaki mücadelesini önemli şekilde etkileyecek. Bu iki maçta TSİ 05:30’da başlayacak.

İlk maçımız: Denver Nuggets-Minnesota Timberwolves

Batı’da liderlik için kıyasıya bir mücadele içinde yer alan Denver, şu anda 2. sırada yer alıyor.  Son 5 maçında 4 mağlubiyet alan Denver, son maçında Golden State Warriors’a mağlup olarak liderlik koltuğu yolunda bir darbe daha aldı. Bu maç ile evinde art arda 3 maçlık bir fikstüre başlayacak olan Denver, bu maçtan alacağı bir galibiyet ile tekrar moral bulmak istiyor.

Batı’da Play-off bileti için hata payı olmayan Minnesota, üst üste aldığı 2 galibiyetin morali ile bu maça çıkacak. Bu maçı da sayacak olursak; önündeki 4 maçın 3’ünde Batı’da ilk 3 sıradaki takımlarla karşılaşacak olan Minnesota, çok kritik bir viraja giriyor.

İkinci maçımız: LA Clippers-Portland Trail Blazers

Batı’da 6. sırada bulunan Clippers’ın, 5. sırada bulunan Portland’ı konuk edeceği maç şüphesiz kıyasıya bir rekabete sahne olacak. 5 maçlık bir galibiyet serisi yakalayan Clippers, dün gece evinde ağırladığı son günlerin formda takımı Boston’ı 140-115’lik skorla rahat bir şekilde geçmişti. Bu maçı kazanarak çıkışını sürdürmek isteyen Clippers, alacağı bir galibiyet ile üst sıralara daha da yaklaşacak.

5 maçlık bir galibiyet serisinin ardından son 5 maçının üçünü kaybederek moral kaybeden Portland Trail Blazers, 3 günlük bir aradan sonra parkelere dönüyor. Art arda 3 maçlık deplasman fikstürünün ilk maçına çıkacak olan Blazers, buradan alacağı bir galibiyet ile hem moral bulmak hemde sıralamada ki yerini sağlamlaştırmak istiyor.

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir