NBA Günlükleri

Bucks’tan muhteşem geri dönüş

NBA’de Milwaukee Bucks, Miami Heat’i ilk yarısını 20 sayı geride bitirdiği maçta 113-98 mağlup etmeyi başardı.

 

Bu galibiyet ile Bucks, NBA tarihinde 20 sayı geriden gelerek en büyük farkla maç kazanan takım unvanının sahibi oldu. Bucks’ta Giannis Antetokounmpo 33 sayı, 16 ribaund, 9 asist, Khris Middleton 21 sayı, Eric Bledsoe ise 17 sayı ile galibiyette büyük katkı sağladı.

 

Heat galibiyeti, Milwaukee Bucks tarihi için de büyük önem taşıyor. Zira Bucks, en son ilk yarısını 20 sayı (72-52) geride bitirdiği ancak maçı kazandığı zaman (124-123) tarihler 18 Şubat 1977’yi gösteriyordu ve rakip New York Knicks’ti. O tarihten beri ilk kez bu şekilde kazanan Bucks,15 sayılık fark yakalayarak bu alanda New York maçını da geride bırakmış oldu.

 

Doğu’da play-off mücadelesi veren Miami Heat’te ise Justice Winslow hepsi ilk yarıda olmak üzere 20 sayı, Hassan Whiteside 14 sayı 11 ribaund, Josh Richardson ise 11 sayı ile mücadele etti.

 

Öte yandan Milwaukee Bucks’ı yıldız oyuncusu Malcolm Brogdon, yaşadığı sakatlık sonrası oyuna devam edemedi. Brogdon’un önünüzdeki hafta Cuma günü yine bir Heat maçıyla sahalara döneceği açıklandı.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir