NBA Günlükleri

James Harden durmuyor

NBA’de Houston Rockets, San Antonio Spurs’u 111-105 mağlup ederken James Harden, 61 sayı ile kariyer rekorunu egale etti. Harden bu performansı ile, bu sezon 8.kez 50 ve üstünde sayı atarken, kariyerinde 17.kez buna ulaştı ve Los Angeles Lakers efsanesi Elgin Baylor’u yakaladı.

Bu sezon birden fazla 60 ve üzerinde sayı atan Harden, Wilt Chamberlain’in normal sezonda 45 maçlık 50 sayı ve üstünde atma rekorunu kıramasa da, bu alanda 10 kez ile önünde bulunan Kobe Bryant’ı geçme olasılığı bulunuyor.

Olağanüstü performansına ilk çeyrekte başlayan James Harden, 36-24 biten ilk çeyrekte 27 sayı ile Spurs’tan daha fazla sayı attı. Bu performansı ile bu sezon 1 çeyrekte en fazla sayı atma rekorunu Brooklyn Nets süperstarı D’Angelo Russell ile paylaştı.

Maç sonunda oyuncusunun performansını değerlendiren Houston koçu Mike D’antoni, “Nasıl daha iyi olunur bilmiyorum. Bu gece burada olan herkes inanılmaz bir performansa tanıklık etti. Gördüğüm en iyi Harden performanslarından biriydi.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan James Harden, Grizzlies’e kaybettikleri maçtan sonra yine 50 üstü sayı atmayı başardı ve 13’te 9 üç sayılık isabet bularak kariyer üçlük sayısında Joe Johnson’u geride bırakarak 10.sırays yerleşti.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir