NBA Günlükleri

Russell Westbrook: “Bunun Bir Sınırı Olmak Zorunda”

Oklahoma City Thunder-Denver Nuggets mücadelesinde Russell Westbrook’a çalınan faulün ardından küçük bir Nuggets taraftarı maç içerisinde Westbrook’a dokunduğu için yıldız oyuncu, kendisini uyarmak adına çocuğun babasının yanına gitmiş ve ona bir şeyler söylemişti.

Aralarında geçen konuşmayı anlatan Westbrook, “Oğlu bana vurdu. Ben de babasına ‘Dikkatli ol, oğlunun insanlara öyle rasgele vurmasına izin veremezsin.’ dedim. O beni tanımıyor, ben de onu tanımıyorum. Çocuklarınızı kontrol etmeniz gerek. Bu kadar basit. Çocuğundan o sorumlu. Sadece maçı izleyin, oturun, eğlenin, tadını çıkarın. Taraftarların özgürce hareket edebileceği çok fazla alan var. Oyunculara dokunabiliyorlar sonrasında da bundan yırtıyorlar. Tepki veremiyorsunuz, kendinizi korumak için yapmanız gereken şeyleri yapamıyorsunuz. Saygılı oldukları sürece istedikleri şeyi söyleyebilirler ama bana dokunarak sınırı aşmış oluyorlar. Bunun bir kuralı ya da sınırı olmak zorunda. Buna izin veremezler.” dedi.

Başta ona dokunan kişiyi fark etmediğini söyleyen Westbrook, “Hayır hayır fark etmedim. Döndüm ve bir çocuk olduğunu gördüm. Başta bunu anlayamıyorsunuz. Ne yapacaktım ki? Taraftarların arasına mı atlayacaktım?” dedi.

Denver Nuggets’ın Oklahoma City Thunder’ı 121-112 mağlup ettiği maçta Westbrook 22 sayı, 14 ribaund, 9 asist ile oynamıştı.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir