NBA Günlükleri

Seneye Serbest Oyuncu Olacak En İyi 7 İsim!

Bu listemizde sizlerle beraber yazın NBA’de serbest oyuncu olacak en iyi 7 isime bakıyoruz.

1. Kevin Durant

Kevin Durant, tartışmasız NBA’deki en iyi oyunculardan biri. Kariyeri boyunca 157 milyon dolar para kazanan Durant, bu sene ise 30 milyon dolar almakta. Durant’in ismi her ne kadar New York Knicks ile çalkalansa da, kendisinden sezon sonu sürpriz bir imza görebilir miyiz?

2. Kawhi Leonard

Kawhi Leonard, şu an sağlıklı ve kendisi Raptors için biçilmiş kaftan. Kariyeri boyunca 60 milyon dolar kazanan Leonard, bu sezon ise 23 milyon doları cebine koyuyor. Seneye ise kendisinin müthiş bir kontrat imzalayacağına şüphemiz yok. Soru şu ki, Toronto Raptors kendisini takımda tutmaya ikna edebilecek mi?

3. Kyrie Irving

Kendisi savunulması en zor guardlardan biri değil mi? Kariyeri boyunca 75 milyon dolar kazanan Irving, bu sene ise 20 milyon dolar kazanıyor. Kendisi, dışarıdan gelen seslere kulak verip takımdan ayrılacak mı, yoksa gemisini bırakmayıp Celtics ile yoluna devam mı edecek.

4. Kemba Walker

Son 3 sezondur, Kemba Walker şüphesiz elite seviyesinden oynuyor. Fakat bunun karşılığını pekte alabilmiş değil. Walker, bu sezon sonu bunu değiştirmek için bir hamle yapacak mı? Kemba Walker, kariyeri boyunca 46 milyon dolar kazanmış ve bu sezon ise 12 milyon dolar kazanıyor.

5. Klay Thompson

NBA lig tarihinin en iyi şutörlerinden bir tanesi. Aynı zamanda kendisi hiç kritik bir sakatlık geçirmedi ve oldukça iyi bir savunmacı. Kariyeri boyunca 59 milyon dolar kazanan Thompson, bu sezon ise 18 milyon doları kasasına koyuyor. Los Angeles Lakers ile anılan Klay Thompson, 3 kez şampiyon olduğu takımı arkasında bırakabilir mi?

6. DeMarcus Cousins

Cousins, ciddi bir sakatlığın ardından parkelere geri döndü. Kariyeri boyunca tam tamına 80 milyon dolar kazanan Cousins, bu sezon bir All-Star’a göre düşük sayılabilecek bir şekilde sadece 5 milyon dolar kazanıyor. Kendisi Golden State’i mi, yoksa daha iyi bir kontratı mı tercih edecek hep birlikte göreceğiz.

 7. Jimmy Butler

Kariyeri boyunca 60 milyon dolar kazanan Butler, birçok pozisyonu savunabilen ve iki yönlü olan bir oyuncu. Hücumda da zaman zaman oldukça iyi performanslar gösterebiliyor. Bu sezon ise kendisi 19 milyon doları cebine koyuyor. 76ers ile kimyaları şimdiye dek pek uyuşmasa da, bu yaz bize sürpriz yapıp yeni bir takıma gidebilir.

 

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir