NBA Günlükleri

Shane Larkin: “Geleceğin Neler Getireceğini Bilmiyorum”

Shane Larkin, geçtiğimiz hafta Barcelona karşısında müthiş bir performansla kariyer rekorunu kırmıştı.

Larkin, 37 sayı ve 5 asistle oynamıştı. 15’te 13 ile oynayan Larkin, bu maçta 6 üçlük isabeti bulmuştu.

Shane Larkin, katıldığı bir podcast’te sorulan soruları yanıtladı. Bu sorulardan ilki ise o günkü maçta, maç öncesi rütinde farklı bir şey yapıp yapmadığı oldu.

“Hayır, farklı bir şey yoktu. Rutin şeylerimi yaptım. Takımca otelde kaldık, bu yüzden evdeymişim gibi değildi. Oteldeydik, her zaman yaptığım klasik rutinler vardı ama hikayenin biraz ekstrası da var. Bilirsiniz ki, NBA çıkışımı kullanmadan önce 2 yıl önce Barcelona ile sözleşme imzalamıştım. Bu yüzden ortaya bir bakış açısı koymak istedim. Orada oynuyor olabilirdim. Fakat şimdi farklı renkleri üstümde taşıyorum. Bu da bana ekstra bir motivasyon verdi. Ayrıca Barcelona’daki maçta bizi ezdiler. Ben de iyi oynamamıştım. Bu durumu da ekstra motivasyon olarak sayabiliriz.”

Larkin ayrıca geleceğiyle ilgili açıklamalar da yaptı:

“Geleceğin neler getireceğini bilmiyorum. Elbette Avrupa’da oynamaktan keyif alıyorum. Burada harika bir basketbol oynanıyor, harika taraftarlar var. Atmosfer inanılmaz. Ben de Avrupa’daki zamanımın keyfini çıkarıyorum. Elbette NBA eve dönüş ve dünyanın en kaliteli liginde oynamak anlamına da geliyor bu yüzden oraya gitmek ve dünyanın en iyi oyuncularına karşı oynamak istiyorsunuz. Elbette bazı insanların yolculuğu farklıdır. Bu sebeple ben de önümüzdeki 6-7 yıl boyunca Avrupa’da kalıp Avrupa tarihinin büyük oyuncularından biri haline gelirsem bu da harika olur. Ancak şu an size 6-7 yıl Avrupa’da kalabilirim diyemiyorum, aynı Avrupa’dan ayrılıyorum ve bir daha geri dönmüyorum diyemediğim gibi.”

 

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir