NBA Günlükleri

Tartışmalı maçın galibi Minnesota Timberwolves

 

Dün akşam uzatma devresi sonunda hakemlerin akıllara durgunluk veren düdükleriyle Minnesota Timbervolves’un 131-130 galip gelmesinin ardından Golden State Warriors cephesi bir hayli öfkeliydi.

Maçın bitimine 4.4 saniye kala 130-127 geride olan Golden State Warriors’da Kevin Durant’in Timberwolves potasına yolladığı üçlük, Keita Bates-Diop’ın şuttan hemen önce Durant’e faul yaptığı gerekçesiyle geçerli sayılmadı. Bir sonraki hücumda topu kenardan alan Stephen Curry köşe noktasından bulduğu üçlükle skoru eşitledi. Uzatma periyotunun bitimine 0.5 saniye kala topu kenardan oyuna sokan Anthony Tolliver, boyalı alanda bekleyen Karl-Anthony Towns’a topu yolladı fakat maçın hakemi, o sırada Towns’u savunan Durant’e faul çaldı. İki serbest atıştan ilkini sayıya çeviren Towns skoru 131-130 yaptı ve mücadele bu skorla sona erdi.

Son hücum hakkındaki düşüncesi sorulan Steve Kerr hazırcevap bir şekilde “Topun çemberin üzerinden 10 fit yükseklikte geçtiği pozisyonu mu kastediyorsun?” diye cevap verdi.

Kevin Durant de aynı fikirde olarak “Hepiniz hücumu gördünüz. İzin verin de maçın yönetimi hakkında konuşmayı keselim. Ancak hepiniz son hücumu gördünüz.” dedi.

Curry’e, çalınan düdüklerden hangisinin en kötü olduğu sorulduğunda “Bu soruyu gecenin MVP’sine sormalısınız: Maçın hakemlerinden Marat Kogut.”

Tartışmalı kararlarla tamamlanan mücadelenin galibi Timberwolves’da Andrew Wiggins 24 sayı ve 9 ribaund, Josh Okogie 21 sayı ve 5 ribaund, Karl-Anthony Towns 15 sayı, 13 ribaund ve 7 asistle maçı tamamlarken Warriors ekibinde Stephen Curry 37 sayı, Kevin Durant 23 sayı, 12 ribaund ve 7 asistle mücadele etti.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir