NBA Günlükleri

Toronto Liderlik Yolunda Hata Yapmadı!

Doğu’da Milwaukee Bucks ile kıyasıya bir liderlik mücadelesi veren Toronto Raptors, Play-off bileti için hata kabul edemeyecek bir durumda bulunan Miami Heat’i, deplasmanda 125-104’lük skorla geçti. Tam 8 oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı Toronto Raptors’da bu sonuçla Doğu lideri Milwaukee Bucks’ı takibini sürdürdü. Miami Heat ise bu sonuçla 4 maç aradan sonra sahadan mağlup ayrılan taraf oldu.

İlk çeyrekten itibaren maçın kontrolünü elinden bırakmayan Toronto, devreye 68-54’lük skorla üstün girdi. Miami’nin farkı azaltma çabalarını durdurmasını bilen Toronto, Miami’nin 4 çeyrekte de 27 sayı üzerine çıkmasına izin vermedi. Bu şekilde maç, başladığı gibi Toronto’nun liderliği ve kontrolü ile tamamlandı.

Nick Nurse yönetimindeki Toronto Raptors cephesinde Kyle Lowry, 24 sayı ve 10 asistlik performansı ile double-double yaparken maçın en skorer ismi oldu. Pascal Siakam 20 sayı, Danny Green ve Norman Powell ise 15’er sayılık katkı verdi.

Play-off mücadelesinde yara alan Miami’de Bam Adebayo’nun 19 sayılık katkısı galibiyet için yeterli olmadı. Dwyane Wade ve Dion Waiters ise 15’er sayılık katkı verdi.

 

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir