NBA Günlükleri

Utah Jazz’dan bir taraftara daha yasak

Utah Jazz ile Oklahoma City Thunder arasında oynanan maçta Russell Westbrook’a yönelik ırkçı saldırının artçıları devam ediyor.

 

Deseret Nets’ten Eric Woodyard’ın haberine göre Vivint Arena’da yapılacak her türlü etkinliğe girişi yasaklanan olayım kahramanı  Utah Jazz taraftarı Shane Keisel’den sonra ikinci taraftara da aynı tarife uygulandı.

 

Olaylar, pazartesi günkü maç sırasında OKC süperstarı Russell Westbrook ile Jazz taraftarı Shane Keisel arasında yaşanan sözlü çatışma ile patlak verirken Westbrook, taraftarın davranışını “ırkçı” olarak nitelendirmişti. NBA yönetimi, taraftara kalıcı olarak men cezası, Westbrook’a ise 25.000 dolar para cezası verdi.

 

Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken 2018 yılından başka görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde bir Jazz taraftarı Russell Westbrook’a ırkçı söylemlerde bulunuyor ve güvenlik görevlilerinin Westbrook’a müdahale etmesini talep ediyor.

 

Utah Jazz’ın perşembe günü Minnesota Timberwolves‘u ağırladığı maç öncesi takım sahibi Gail Miller, yapılan bu

davranışı reddederken Vivint Arena’da uygulanacak yaptırımların daha sıkı uygulanacağını söyledi.

 

Öte yandan Russell Westbrook, olaydan sonra kameraların karşısına geçtiğinde pazartesi yaşananlar hakkında konuşmayı reddetti.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir