NBA Günlükleri

‘Benim Yaptığımı Kimse Yapamaz’

Batı Konferansı ilk tur eşleşmesinde Portland’a elenerek büyük hayal kırıklığı yaratan Oklahoma City Thunder’da eleştiri okları Russell Westbrook’a çevrilmişti.

Seride 22.8 sayı ortalaması yakalayan Westbrook, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Seri boyunca saha içinde %36, 3 sayı çizgisinin gerisinden ise %32.4 ile şut atan Westbrook ‘Benim yaptığım işleri kimse başaramaz. Son 3 yıldır ligde asist lideriyim. Herkes şut yüzdemi konuşuyor. Seneye şutumu da geliştireceğim’ şeklinde konuştu.

Genel olarak insanların söyledikleri ile ilgilenmediğini söyleyen yıldız oyuncu ‘Açıkça benim hakkımda ne düşündükleri umurumda değil. Ne yaptığımı ve ne yapabileceğimi çok iyi biliyorum. Yaptığım şeyleri yapacak başka oyuncu yok. Bu kadar yüksek seviyede oynuyorsanız bazılarının sizi sevmemesi normal. Hayat böyle’ dedi.

Playoff ilk turunu verimli geçiremeyen Westbrook, normal sezonu ise tarihi bir başarı ile noktalamıştı. NBA tarihinde 3 sezon üst üste triple double ortalama yakalayan ilk oyuncu olan Westbrook, Wilt Chamberlain’dan bu yana(1968) 20-20-20 yapan ilk oyuncu olmuştu.

Kaynak:bleacherreport.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir