NBA Günlükleri

Durant’in Yeni Adresi Neresi?

Play-off’lar sona yaklaştıkça, serbest oyuncu dönemi dedikoduları iyice arttı. Bu yaz serbest kalacak oyuncuların arasında belki de NBA’in gelmiş geçmiş en iyi skoreri Kevin Durant de var!

OKC’den ayrılıp tarihin en başarılı normal sezon galibiyet sayısını elde eden takımı GSW’a katılan Durant, bu durum akabinde “Snake” yani yılan lakabıyla oldukça konuşulmuştu.

Peki “yılan” nereye gidecek ?

Birkaç eski ve mevcut takım arkadaşları Durant’in Warriors serüveninin bittiğini ve oyuncunun New York Knicks ile anlaşacağını düşünüyor!

Üst üste 3. NBA şampiyonluğunu kazanmaya yakın olan Durant, takımıyla birlikte en büyük favori durumunda.

Durant’in 2014 normal sezon MVP’si olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Dedikodular, ilk olarak Durant ve Draymond Green arasındaki tartışma ile iyice alevlenmişti. Green’in Durant’e;”sen gelmeden de en iyi takım bizdik. Sana ihtiyacımız yok” şeklinde çıkıştığı basına yansımıştı.

Durant, bu sezon basınla yaz dönemi için epey sorun yaşadı. Ona nereye gideceği hakkında soru sorulmamasını ve sahada olan bitene odaklanmalarını isteyen Durant, özellikle Knicks, Porzingis’i takaslayıp maaş boşluğu oluşturduğundan beri konuşmaktan kaçınıyor.

Bir başka serbest kalacak oyuncu da Kyrie Irving. Hatta önümüzdeki sezon Kyrie ve Durant merkezli bir Knicks görebileceğimiz senaryolar da oldukça yüksek ihtimalli.

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir