NBA Günlükleri

Dwayne Wade Basketbola Veda Etti

Dwayne Wade’in son maçı öncesi yapılacak olan törene saniyeler kala Lebron James, Carmelo Anthony ve Chris Paul Wade’in son gecesinde göz önünde bulunmamak için ağır adımlarla yerlerini aldılar.

Kısa bir video gösteriminden sonra Brooklyn seyircisinden büyük alkış geldi.

Josh Richardson “O nasıl davranmanız gerektiği konusunda bir örnek. Onun gibi her yıl sahne ışığının altında olan oyuncular hakkında, Lebron James ve Chris Paul gibi, kesinlikle olumsuz bir şey duyamazsınız. Asla hata yapmazlar. Böyle adamları gerçekten takdir etmeniz gerekiyor. Ondan aldığımız her şeyi öğrenip uygulamaya çalıştık. Dwayne Wade’den başka iyi bir örnek arayamazdım.” dedi.

Uzun süredir birlikte çalıştığı Miami Heat koçu Erik Spoelstra ise ” Sadece büyük bir oyuncu onun kadar böyle büyük bir etkiye sahip olabilir. Aramızdaki ilişki her zaman çok iyi oldu ancak benim ona olan güvenim bu yaz zirveye ulaştı çünkü bana inancı tamdı.  O, franchise kavramımız için her şey oldu. Hatta ondan fazlası, Florida’daki sporun yüzüydü.”

Dwayne Wade, Brooklyn Nets’in 113-94 galibiyetiyle biten maçta 25 sayı, 11 ribaund ve 10 asistle triple-double yaparak lige veda etti.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir