NBA Günlükleri

Hayaletlerin Gerçek Olmadığına %100 Emin Değilim

Paranormal Aktivite’yi izlediğimi söyleyerekten hikayeyi anlatmaya başlamama izin verin.

Bu konuda uzman olduğumu söylemiyorum ama film kesinlikle benim üzerimde bir etki bıraktı. Bu film ‘ belki de bana hayaletlerin gerçek olduğunu düşündüren’ ilk şeydi.

Tabiki de buraya oturup hayaletlerin gerçek olduğunu size söylemeyeceğim. Sonrasında ’ İşte hayalet çocuk Timmy yeniden başlıyor ‘ gibi olurdu.

Fakat aynı zamanda size hayaletlerin gerçek olmadığınıda söylemeyeceğim. Çünkü; dürüst olmak gerekirse bu ruh Dünya’sıyla, onları çağırmayla ya da bu tip şeylerle mücadele etmeye çalışıyorum. Kendime bu kötü enerjiyi getirmek istemiyorum. Üzgünüm.

Fakaaaatttttt

Bir hotel var.

Skirvin Hotel adında Oklahoma City şehir merkezinde yer alan bir hotel.

Ciddiyim. Skirvin hayaletli

Oyun oynamıyorum. Bana inanmıyorsanız nedenini anlarım. Çünkü; ilkinde bende öyleydim. Kuşkulu

Tahmin ediyorum ki; bunu tecrübe olarak adlandırıyorsunuz.

Fakat bundan biraz daha fazlasını size anlatacağım.

Bu hotel hakkında ilk kez 2014’de bir şeyler duymuştum. Knicks’de çaylak dönemimdeydim. Kenyon Martin, Metta, J.R Smith, Carmelo ve diğer bir kaç çocukla birlikteydim. OKC’ye uçuyorduk ve Skirvin’de kalacaktık. Diğer çocuklarda bu hotelde olan şeyler hakkında konuşuyordu. Hotelde yaşadıkları olayları anlatıyorlardı. Ciddiler miydi, değiller miydi bilmiyorum. Duvardan gelen sesler, insanların kahkaha ve ağlama sesleri ve fısıltılar hakkında konuşuyorlardı. Çocuklardan biri akşam yemeğindeyken, koyduğu eşyanın yeri değişip başka yerde bulduğunu söylüyordu.

Herkesin paylaşacak bir hikayesi vardı ama o ana kadar ki en çılgınca hikaye Metta’nınkiydi. Hayaletin ona dokunduğunu söylüyordu. Evet, ona dokunmuş. Hikayeyi bize anlatırken çok ciddiydi. Her zamanki tuhaf halinde bile değildi. Bende tüm merakımla bu çocukların hikayesini dinliyor sonrasında da ‘ adamım, bu gerçek olamaz, bu çocuklar delirmiş olmalı ‘ diyordum.

Evet tam olarak düşündüğüm şey buydu.

Tüm merakımla bu çocukların hikayesini dinliyor sonrasında da adamım bu gerçek olamaz. Bu çocuklar delirmiş diyordum.

Birkaç yıl önce Skirvin’in hayaletli olduğuyla ilgili bir şeyler duymuştum ama bunun hakkında çok düşünmemiştim. Görünüşe bakılırsa bunu hizmetci kız yapmıştı. Son ana kadar hikayenin gerçeğini aramadım. ( Demek istediğim Wikipedia’da aramamıştım ) Yani büyük bir meseleye benziyordu.

Hatırladığıma göre söyleyebilirim ki; Skirvin’e girerken ürkertici bir ortam oluyor. İşimden dolayı bir sürü otelde kaldım. Oteller ne kadar güzel olursa olsun sonuçta orası evin değil. Standard bile olsa, Skirvin, kaldığım diğer hotellerden biraz daha farklı hissettiriyor. Ürkütücü görünüyor. Birçok koridoru ve her yere açılan gizli geçitleri varmış gibi görünüyor.

Odama geçtiğimde, hemen televizyonu açtım. Teorime göre; oda hayaletliyse televizyon gece ben uyurken bir ara kapanıcaktı. ( Mantığımın arkasında ne olduğunu bilmiyorum. Yalnızca yapmaya karar verdiğim buydu. Methodlarımı sorgulamayın )

Böylece yatağa uzandım. Yavaşca uykuya dalana kadar muhtemelen HBO 2 ya da otelde izlenilecek ne varsa onu izliyordum. Önümüzdeki sabah uyandım ve televizyon hala açıktı.

Hiçbir şey olmamıştı. Herşey güzeldi.

Fakat sonrasında sabah kahvaltıya indiğimde herkes fısıldaşıyordu. Herkes duydukları çığlık seslerini ya da ona benzer şeyler anlatıyorlardı. Bir şey duydunuz mu diye herkes etrafına soruyordu.

Orada oturmuş, sırıtarak meyvemi yiyordum. “ Eveeettt, haklısınız. Defolun. “ der gibiydim.

Tabi ki hiç kimse televizyon açık uyuduğumu bilmiyordu. Bu diğerleriyle paylaşılacak kadar önemli bir şeymiş gibi görünmüyordu. Fakat hala saçmaladıklarını düşünüyordum.

Gece maçıydı ve tüm maç sahada yok gibiydik. 12 farklada maçı kaybettik.

Maç için başka bir şehre uçtuk. Oklahoma City’den Skirvin’in çok fazla abartıldığını düşünerek ayrıldım.

Sonrasında orada ikinci kez kaldım.

Otele geçtiğimde her şey rutin ilerliyordu. Anahtarlarımı aldım. Odaya geçtim. İhtiyacım olan her şeyi çantadan çıkarıp aldım. Yemeği alıp yola çıktım ya da arenaya gittim.

Bu zaman etrafında, odaya geçtim. Eşyalarımı odaya bırakıp, dışarı çıktım. Yaklaşık 30 dakika sonra yeniden odaya geldim. Yatağa doğru yürürken, aniden durup banyoya bir göz attım. Diş fırçam bir lavabodan diğerine gitmişti.

Eşyalarımı lavabonun yanına koymuştum. Diş fırçamıda o lavaboya koyduğuma emindim. Fakat şimdi diş fırçası diğer lavaboya gitmişti. Aklıma ilk gelen bunu housekeeping’in yaptığıydı ama sonrasında kontrol ettiğimde tüm eşyalar aynı yerindeydi.

Hiçbir şey olmamış gibi davrandım.

Böylesi iyiydi.

Herşey güzeldi.

O geceden sonra, yatağımda televizyon kapalı bir şekilde uzanıyordum. Yatak rahat gelmişti ve neredeyse uykuya dalmak üzereydim. Odamın dışarısında bir ses duydum. Ayak sesleriydi.

İlkte bunu görmezden geldim. Yani bilirsiniz, hoteldesiniz ve başka insanlarda kalıyor yani bu sesler gayet normal. Fakat sonra sesin duvarlardan gelen küçük sesler olduğunu duymaya başladım. Tek bir kelime edemedim. Yalnızca hızlı küçük fısıltılar.

İşte o zaman çok korkmaya başladım.

Hemen yataktan fırladım.

O an da ayak adımları koşar adımlara dönüştü.

Direkt banyoya koştum. Tüm ışıkları açtım. Odada kimsenin olmadığına emin olmak istiyordum.

Ayak sesleri daha da yükseldi. Yemin ederim sırtımda bir soğukluk hissettim. Biri kapımın hemen dışındaymış gibi ses geldi.

Derin bir nefes aldım. Kapı kolunu tuttum. Hızlıca kapıyı açtım. Açtığımda koridor bomboştu.

Kimse yoktu.

Bu yaşananları uydurmuyorum. Bunu yapmak için bir sebebim yok. O gece ne olduğunu bilmediğim bir şey yaşadım.

O ayak seslerini duydum.

Diğer gün hiç de iyi oynamadım ve 27 sayı farkla kaybettik. Skirvin’de kalıpta maç kazanacak bir takım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü; muhtemelen oyuncular yorgun ve halsiz oluyor. Maça odaklanamıyorlar. Çünkü; odalarında ruhlar dolanıyor.

Bunları uydurduğumu düşünebilirsiniz. Fakat takım uçağında ve soyunma odasında duyduğunuz tüm bu hikayelerden sonra diğer çocukların tecrübe ettikleri aynı şeyi bende tecrübe ettim. Böyle şeylerin olabileceğine inanmak zor değil.

Şimdi çoğu takım OKC’de farklı hotelde kalıyor. Takımlar Skirvin’de rezervasyon yaptığında oyuncular farklı bir hotelde kalmak için kendileri para ödüyor. Takımım orada kalsa bende aynısını yapardım.

Biraz gerçek hayat paranormal aktivite deneyimleme fikri ilgini çekiyorsa, bir şey değil.

 

TIM HARDAWAY JR.

 

ÇEVİRİ: DOĞUKAN DİNER

KAYNAK: https://www.theplayerstribune.com/en-us/articles/tim-hardaway-jr-skirvin-hotel-okc

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir