NBA Günlükleri

Houston Rockets, seriye son noktayı koydu

NBA Batı Konferansı’nın play-off ilk tur beşinci maçında Houston Rockets, Utah Jazz’ 100-93 mağlup ederek seriyi 4-1’lik skorla bitirdi.

Her iki takımın savunmada iyi görüntüler verirken hücumda aynı performansı gösteremediler. Maç başından sonuna başa baş bir oyun sergileyen Utah Jazz, maçın son anlarında yaşadığı konsantrasyon sıkıntıları sebebiyle fazla top kaybı yapıp kötü şut atınca kazanabileceği maçı kaybedip seriyi de kaybetmiş oldu.

Seriyi kazanan Houston Rockets’da süper yıldız James Harden, maça kötü başlamasına rağmen 26 sayı atarak takımını galibiyete taşıdı. Clint Capela 16 sayı 10 ribaunt, Chris Paul 15 sayı 8 ribaunt 5 asist ve Eric Gordon 15 sayı ile Harden’a destek sağlayan isimler oldu.

Kaybeden taraf Utah Jazz adına maçın en etkili ismi 18 sayı atan Royce O’Neale olurken, Ricky Rubio 17 sayı 11 asistlik katkısı yeterli olmadı. Takımın yıldızı Donovan Mitchell ise kötü bir maç çıkardı. 9 üçlük denemesinde de isabet bulamayan ve toplamda 4/22 gibi felaket bir yüzdeyle şut atan Mitchell, maçı 12 sayıyla tamamladı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir