NBA Günlükleri

Kerr: “Westbrook’un Tavırları NBA İçin Tehlikeli”

Cuma gecesi olan maçtan sonra basın toplantısındaki tavırlarıyla tartışmaları yeniden alevlendiren Russell Westbrook, kendine yöneltilen soruya ; “Sonraki soru” diyerek geçiştirip, soruyu cevaplamayı reddetmişti.

Warriors koçu Steve Kerr konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kerr:”Bu tavırlar ligimiz için tehlikeli. NBA’de oyunculara özgürce sorular sorulabilmesi, oyuncuların rahatça cevaplaması, ve toplantılardaki şeffaflık, ligimizin kalitesini arttıran ve izlenmesini arttıran bir durum. Bu tarz hareketler ligimizin seyirci kitlesine zarar verecektir.”

“Lig bütünü olarak hepimiz çok dikkatli olmalıyız. Şu an Harika bir konumdayız. Popüleriz, seyirciler basketbolu çok seviyor. Ama her şeyden önemlisi oyuncularla olan bağlarını seviyorlar. Oyuncuların bunu anlaması gerekli. Ana nokta seyircilerle oyuncular arasındaki bağ. Westbrook’un davranışları bunun dışında.”

Sorusu geçiştirilen gazeteci Tramel;

“Westbrook’un kişisel sorunları olduğu ve o yüzden böyle davrandığı kabul edilemez bir bahane. Russell’ın genel sorunu medyayla.“

“Asıl sorunun nerden kaynaklandığını bilmiyorum. Ne olursa olsun, bu konu hakkında harekete geçmek için geç kalındı. Thunder yetkilileri bu konuda geç kaldı ve ona izin verdiler. Bu konu hakkında bir şey yapmak, artık imkansıza yakın.”

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir