NBA Günlükleri

Kyle Korver’dan takım arkadaşına övgüler

Utah Jazz’in veteran oyuncusu Kyle Korver, nefes kesen bir mücadele sonrasında Houston Rockets’a 104-101 yenildikleri maç sonrasında takım arkadaşı Donovan Mitchell’a övgüler yağdırdı.

38 yaşındaki Korver, NBA’de ikinci sezonunu geçiren Mitchell hakkında: “Onun gibi genç bir oyuncuyla hiçbir zaman beraber çalışmadım. Onun gibi genç bir oyuncunun belli bir karizmayla belli bir kaliteyle takımına önderlik etmesini daha önce görmemiştim. 16 yıllık NBA kariyerimde böyle bir şey görmedim.” dedi.

Genç oyuncunun aldığı sorumluluk için de büyük saygı duyduğu ifade eden Korver: “Bugün önemli bir şutu şutu kaçırdı ama bu da onun kariyerinde bir yer edinecek. NBA’de anlamlı basketbol oynamışsanız, böyle şutlar olabilir. Eğer ki bu tür şutlar olmazsa böyle bir basketbol oynamadınız veya koçunuz ve takım arkadaşlarınız tarafından güvenilmemişsinizdir.Karakterinden dolayı kaçırdığı şutun sorumluluğu üstüne alacak ama bizler serbest atış kaçırdık, smaçlar kaçırdık, turnikeler kaçırdık, üçlükler kaçırdık. Olayın onun kaçırdığı şut ile alakası yok. Bu maçı kazanmak için çok fazla fırsatımız vardı. Onunla çok gurur duyuyorum. Sorumluluğu üstüne alıyor. 21 yaşında mı artık her neyse bu nedenle çok özel bir oyuncu. Üstüne koymaya devam edecek.” dedi.

 

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir