NBA Günlükleri

Luke Walton’a Taciz Davası!

Geçtiğimiz günlerde Lakers ile yollarını ayırıp Sacramento Kings ile anlaşan eski Warriors asistanı Luke Walton, taviz şuçlamalarıyla karşı karşıya!

Eski muhabir Kelli Tennant, Walton’un Warriors’ta yardımcı antrenörlük yaparken, bir otel odasında onu taciz etmeye kalkıştığını söyledi!

Luke Walton’un avukatı konu hakkında davacı Tennant’ın fırsatçı bir yaklaşımda olduğunu belirterek Walton’un suçlu olmadığını söyledi.

Avukat, bu iddialara mahkemede gerekli cevabı vereceklerini de ekledi.

Tennant ve Walton’un, 2014 yılında “ Dönüşüm: Profesyonel Sporculara Emeklilik Sonrası Rehber” adında bir kitap çıkarttığını da ekleyelim.

Davada geçen detaylar: “Walton, Tennant’ı yatağa bağladı. Üzerine çıkarak, boynundan, yüzünden ve göğsünden öptü.”

Tennant’ın avukatı polise şikayette bulunup bulunmadıkları sorusuna cevap vermedi.

Haberlerin ardından Sacramento cephesinden açıklama geldi.

“Durumun farkında ve takipçisiyiz. Bilgiler geldikçe durumumuzu değerlendireceğiz.”

Bazı kaynaklara göre Kings genel menajeri Vlade Divac bu durumdan haberdar değildi. Divac; “Haberlerin doğru ya da yanlış olması durumunda Walton’u kovmak için çok erken bir durum” düşüncesinde.

Lakers cephesinden de açıklama gecikmedi.

“Walton’un bulunduğu suçlama bizimle çalışmasından önceki kariyerine ait. Bizimle çalıştığı dönemde, bu suçlama ile alakalı herhangi bir haber alsaydık, araştırma yapılması ve herkesin bilgilendirilmesi için NBA yönetimi ile görüşürdük. Walton artık başka bir takımda çalıştığı için, daha fazla yorum yapmayacağız.”

Warriors da Lakers ile paralel bir açıklamada bulundu.

Yunus Can Aşkın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir