NBA Günlükleri

Sixers İlk Maçın İntikamını Aldı

Gecenin ilk maçında philadelphia 76ers ve brooklyn nets serinin ikinci maçında karşı karşıya geldi.

76ers maça pota altını kullanarak başlarken Nets ise daha çok dış şutları kullanarak başladı. Simmons’ın etkili oyunuyla ilk 5 dakikayı 14-8 önde geçen D’Angelo Russel ve Spencer Dinwiddie’nin üçlüklerine engel olamayınca farkı açmakta zorlandı. Karşılıklı basketlerin sonucunda ilk çeyrek 34-28 76ers lehine oldu.

76ers ikinci çeyreğe Embiid’in etkili oyunuyla 12-3’lük seriyle başladı. Ancak Nets tarafında LeVert  art arda iki üçlük yollayarak  farkın açılmasını önledi ve ilk altı dakika 52-46 76ers lehine oldu. Nets, Kurucs’un sayılarıyla farkı kapadı ancak 76ers yine de devreye 65-64 önde gitmeyi başardı.

İkinci devreye Embiid’in önderliğinde harika başlayan 76ers dört dakikada 21-2’lik seri ile  farkı açtı ve bir daha arkasına bakmadan devam etti. Bir ara kısa beşe dönen Nets oyunu dengelemeyi başarsa da Jimmy Butler ve Tobias Harris’in sahneye çıkmasıyla üçüncü periyot James Ennis’in son saniye basketiyle 116-87’lik skor ile 76ers önde bitirdi.

Son periyota girerken farkında fazla olması nedeniyle artık iki takımda maç içinde kullanmadığı oyunculara dönerek maçın bitmesini beklediler ve 76ers maçı 142-123’lik skorla kazanarak ilk maçın intikamını almış oldular.

Maçta Joel Embiid 23 sayı ve 10 ribaunt, Ben Simmons 18 sayı 12 asist ve 10 ribaunt ile triple-double yaptı. Milli oyuncumuz Furkan Korkmaz ise 10 dakika sahada kalarak 7 sayı üretti. Brooklyn tarafında ise Spencer Dinwiddie 19 sayı ve 3 asist, D’Angelo Russel ise 16 sayı ve 2 asist ile oynadı

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir