NBA Günlükleri

Anadolu Efes Cephesinden Açıklamalar

Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’yu 93-72 yenerek tarihinde ilk kez finale çıkıyor. Bu müthiş geceden sonra ise Ergin Ataman ve Shane Larkin, bazı açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman: “Tüm sezon oynadığımız bu oyun heyecan vericiydi ve istediğimiz gibi oynadık. Avrupa’nın en iyi takımını devirdik. Öğrencilerimle gurur duyuyorum ve bir maç daha böyle oynamak zorundayız. Hücumda kendi oyunumuzu oynadığımızda, savunmada da güven kazandık. Normal sezonun ikinci yarısında müthiş savunma oynadık. Bu yüzden buradayız ve Final oynayacağız.”

Ergin Ataman ayrıca Shane Larkin hakkında da konuştu.

“Söyleyecek fazla bir şey yok. Muazzam. Bu sürpriz değildi. İki aydır bu seviyelerde oynuyor. Kendisi takım için oynadı ve harika bir oyuncu.”

Shane Larkin ise kendi performansı hakkında konuştu.

“Bu özel bir andı. Skor tabelası bakarken en skorer oyuncu olduğum hakkında bir fikrim yoktu. Tüm bu oyunumu takım arkadaşlarıma, koçlarıma ve antrenörlerime borçluyum. Kararlıydım. İnsanlar benden, oyunumdan şüphe ediyorlardı. Bu durum ben çocukken bile beni harekete geçiren şey oldu. Bu bana enerji veriyor ve çıkıp bunu en üst düzeylerde yapabileceğimi gösteriyorum.” 

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir