NBA Günlükleri

“En İyi Takım Olmak İstiyorum”

Toronto Raptors Başkanı Masai Ujiri, takımın 6. maçtaki Milwaukee Bucks galibiyetiyle Doğu Konferansı’nı kazanmasının ardından süper yıldızı Kawhi Leonard’ı ligin en iyi oyuncusu olarak ilan etti.

Odaklandığı şeyin takımın başarısı olmaya devam ettiğinden ve herhangi bir övgü veya kişisel iltifat almaya odaklanmadığından böyle bir beyan Leonard’ın üzerinde ufak bir etki bıraktı.

“Oyunumu bu şekilde tanımlamıyorum. Daha çok takımın yanındayım. Takımımın neler yaptığını görüyorsunuz. Sadece kazanmak istiyorum. En iyi oyuncu olmayı pek umursamıyorum. En iyi takım olmak istiyorum. Her zaman da bunu söyledim.”

“Anlaşmayı sağlamadan hemen önceki sezonda Masai benim hakkımda böyle hissetmişti. Bana nasıl hissettiğini ve anlaşmayı neden yaptığını söyledi. Şu an iyi bir sonuç alıyoruz. Finallerdeyiz ve işimiz henüz bitmedi.”

Kuzey sınırındaki ilk senesinde Leonard 7 maçta 35 sayı civarlarına çıkarak çoktan yeni bir franchise rekoruna imza attı. Halihazırda Leonard 31.2 sayı ortalaması ile oynarken finallere gitmeden önceki 18 karşılaşmada saha içinden %50.7 ile mücadele ediyor.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir