NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko Cephesinden Açıklamalar

Fenerbahçe Beko, 5. kez üst üste çıktığı Final Four’da Anadolu Efes’e 93-72 kaybetti. Bu maçın ardından ise oyuncular ve Obradovic, bazı açıklamalarda bulundu.

Nikola Kalinic: “Bu büyük bir utanç ve bir felâket. Kendimden bahsediyorum ve kendimi suçluyorum. Normal sezonu lider bitirdik fakat bugün sahada yoktuk.”

Kostas Sloukas: “Fenerbahçe tarihinde en iyi sezonu geçirdik fakat bugün finale çıkmayı hak etmedik. Tam bir hayal kırıklığı. Sakatlıklar bahanemiz olmamalı. Performansımız kötüydü. Özellikle ikinci yarıda sahada yoktuk. Savunmada etkili olamadık. ikinci yarı 50 sayı yedik. İki oyuncuya toplamda 55 sayı atmasına izin vermek, bunun hakkında söylenecek fazla bir şey yok.”

Zeljko Obradovic: “Bugün takımıma ne olduğunu anlamaya çalıştım. Oyuncularım için üzgünüm. Savunmamız Final Four’da, Anadolu Efes gibi bir takıma karşı yeterli değildi. Ayrıca taraftarlar adına üzgünüm. Bugün bize harika bir şekilde destek oldular. Bu sezon buraya kadar harika bir basketbol oynadık fakat bugün performansımız canımı acıttı.”

Ayrıca Obradovic’e sakatlıklar hakkında soru soruldu ve kendisi bu konuda çok netti.

“Eğer sakatlıklar hakkında konuşursam, bahane arıyor gibi görünürüm. Normal sezonda as oyuncularımız olmadan çok fazla maç oynadık. Bu yüzden üzgünüm. Bugün kendi oyunumuzu oynayamadık.”

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir