NBA Günlükleri

Houston Rockets Seriye Tutunabilecek Mi?

Tartışmalı hakem kararlarının damga vurduğu Warriors-Rockets serisinin ilk 2 maçında Golden State, evinde kazanmayı başardı. Peki bu Rockets’in şansını bir sonraki seneye bıraktığı anlamına mı geliyor?

Aslında Rockets bu seriye 2 önemli avantajla başladı. Utah Jazz’I 5 maçta geçen Houston dinlenirken Golden State, LA Clippers’ı  zorlu bir serinin sonunda 6. maçta geçebildi ve rakibinden hemen hemen 1,5 gün daha az dinlenmiş oldu. Bunun yanı sıra bilek sakatlıkları sebebiyle Stephen Curry ve Klay Thompson’un oynamalarının da şüphede olmasıyla Rockets, önemli avantaj sahibi görünüyordu.

Ancak Rockets, yakın geçen ilk 2 maçta Warrilra’a önce 104-100, iki gece sonra ise 115-109 yenilmekten kurtulamadı.

Diğer bir avantaj, Demarcus Cousins’ın  Warriors kadrosunda yer alamaması idi. Aslında bu senaryoda Rockets’in, büyük oyuncuları ile avantaj sağlaması bekleniyordu ancak ilk iki maçta hu gerçekleşmedi.

Biraz da istatistiklere bakalım. Warriors bu sezon gücüm) hücum ribaundu sıralamasında NBA’in 23.sırasında yer alıyor. Ancak bu iki maçta  potansiyel hücum ribaundlarının %34,4’ünü aldılar ve bu ikinci şanslardan 34 sayı çıkarttılar. Bu da Rockets’a zorluk çıkaran bir diğer önemli etken oldu.

Birbirini çok iyi tanıyan bu iki takımın zorlu mücadelesinde 3.ve 4.maçların nasıl geçeceği merakla bekleniyor

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir