NBA Günlükleri

Kardeşler Tarihe Geçti

Golden State Warriors’un süper yıldızı Stephen Curry ve Portland Trail Blazers’ın önemli parçalarından olan Seth Curry NBA’in konferans finallerinde karşılaşan ilk kardeşleri oldular.
Warriors’ın koçu Steve Kerr, Curry ailesinin bu başarısını çok güzel ifadelerle özetledi;

“Curry’ler inanılmaz bir aile. Her sene PlayOfflarda oğullarını izlemek için bir oraya bir buraya uçuyorlardı. Bu sene ise birbirlerine rakip oluşunu izliyorlar. Kelimenin tam anlamıyla NBA’in kraliyet ailesi gibiler. Steph ve Seth’in bu seneki başarısı Dell ve Sonya’ya hayatlarının en mutlu konferans finalini yaşatıyor olmalı. Hatta olmalı dememeliyim çünkü öyle olduğunu biliyorum, onlarda konuştum ve gerçekten çok mutlular. Eminim bu seri onlar için büyük ikilemde geçecek fakat muhteşem bir hikaye.”

Stephen Curry ise duygularını şöyle anlattı;

“Onlar için sadece bir aile hikayesi olacak. Bizi ilk günden itibaren sonuna kadar desteklediler. Şimdi bu durumda olmamızın en büyük nedenlerinden biri onlar. Aslında bu seri onlar için ‘Kazan Kazan’ serisi. Çünkü her ihtimalde birimiz finalde olacağız. Her ne olursa olsun bu sahneye beraber çıkacak ve ailemizin önünde oynayacak olmamız çılgınca bir şey. Bundan gelen mutluluk ve heyecan gerçekten çılgınca.”

Ahmet Mehmetagaoglu on EmailAhmet Mehmetagaoglu on FacebookAhmet Mehmetagaoglu on InstagramAhmet Mehmetagaoglu on LinkedinAhmet Mehmetagaoglu on TwitterAhmet Mehmetagaoglu on Youtube
Ahmet Mehmetagaoglu
Spor yazarı, Basketbol oyuncusu ve Sayfa Editörü.
Instagram Hesabım: @4gaoglu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir