NBA Günlükleri

Kemba ve Giannis İçin Süper Kontrat Fırsatı

Geçtiğimiz günlerde Giannis Antetokounmpo All-NBA birinci takımına, Kemba Walker ise All-NBA üçüncü takımına seçilmişti.

Oylamanın etkisi Giannis ve Kemba gibi bazı oyuncular için ödüllendirilmenin de ötesine geçti.

Antetokounmpo, Milwaukee Bucks ile 2020 sezonu için yaklaşık 250 milyon dolarlık sözleşme imzalamaya hak kazandı. Bobby Marks’a göre arka arkaya 2 defa All-NBA seçilmenin MVP adayının lig tarihindeki en yüksek kontratı imzalayabileceği anlamına geldiğini söyledi.

Walker ve Damian Lillard’a gelince Shams Charania oyuncuların gelecek sezon sonu için süper maksimum kontrat alabileceklerini belirtti.

Ayrıca, Rudy Gobert’in All-NBA üçüncü takımına dahil olması, kadroya seçilemeyen Karl-Anthony Towns’ın kontratını 158 milyon dolardan 191 milyon dolara çıkaramayacağı anlamına geliyor.

ESPN.com’dan Tim Bontemps süper kontratlar için ek bir içerik ve açıklama yayınlayarak oyuncuların bu kontara ulaşmaları için özel durumlar olduğunu da not etti.

Bir oyuncu çaylak kontratının sonunda takımında olmalı, ligdeki 8, 9 veya 10. sezonunu geçirmeli, son üç yıl içerisinde MVP ödülünü kazanmalı, son iki yıl içerisinde yılın en iyi savunmacısı ödülünü kazanmalı ya da son iki yıl içerisinde All-NBA takımlarından birinde yer almalı.

Teoride bu durum süper starların serbest kalmadan önce takımların oyuncuları elinde tutmasına olanak sağlayacak.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir